girl, grunge, and blue image bw, sea, and gif image mountains, road, and travel image 2016, new year, and gif image

February 2016

TT: Vstávej, je ráno.

29. february 2016 at 8:49 | Mariiis_N |  Téma týdne
Dovolená? Moře? Vidím správně? Řekla bych že vidím. Ocitla jsem se někde v exotickém ráji u moře, jak se tam válím na pláži a popíjím drinky. Rozhlížím se doprava, doleva, nechápu. Najednou z domu za mnou vyjde moje nejlepší kamarádka s klukem, kterýho tak dlouho chtěla a nějak se k sobě mají. Zeptá se mě, jak jsem se vyspala a já odpovím že dobře. Stále nechápu, co se kolem mě děje. Zbláznila jsem se? A nebo věci dopadly prostě tak jak jsme všichni vždycky chtěli? Věci začnou nabírat ještě divnější spád, když z toho stejného domu asi o půl hodiny později výjde kluk. Znám ho, určitě, ho znám. Chvíli mi trvá, než si uvědomím, kdo to je. Co tady dělá? Jde ke mě, mé kamarádce a jejímu klukovi. Odkud oni se znají? Jo jasně, říkala jsem jí o něm, ale nikdy se osobně neviděli, teda alespoň myslím.

Rozhodla jsem se, že nebudu pátrat po tom, co tohle všechno má znamenat a budu si užívat toho, že jsem tady a zrovna s těmahle lidmi. Ten den si užijeme úplně na plno, vypijeme nespočet drinků, problbneme několik hodin v moři a nakonec po večeři jdeme do města, které je mimochodem velmi rušné. Vypadá to, že všechno je konečně tak, jak má být. Když v tom najednou se mi něco nezdá, slyším něco bouchnout. A to už mě mamka hladí po vlasech. ,,Vstávej, je ráno." A najednou mi to všechno došlo. No jistě, sen.

How to be happy

28. february 2016 at 12:20 | Mariiis_N |  Ostatní♥
Dneska jsem se tedy rozhodla napsat článek na téma: jak být šťastná. Jsou to takový typy, které možná pomáhají a možná taky ne, ale přišlo mě to jako dobrý nápad. Tak pojďme na to.

1. Smějte se sám sobě
- když si někdo umí udělat srandu ze sebe, má právo si dělat srandu ze všech. A je to pravda. Člověk, který se dokáže zasmát sám sobě, je šťastnější a nic si z ničeho neděla.

2. Obklopujte se dobrými lidmi
- člověk má obecně lepší náladu, když je mezi lidmi, kteří jsou pozitivní. Proto se snažte být mezi lidmi, kteří vám do vašeho života přínáší radost a světlo a uvidíte, že vám hned bude líp.

3. Buďtě sebejistí
- tohle je bod, který je alespoň pro mě poměrně těžkej na vysvětlení. Každý by si měl věřit, a neměl by sebou pohrdat.

4. Usmívejte se na cizí
- není přece nic lepšího, než když se usmějete na cizího člověk a on vám úsměv oplatí. Víte, že jste někoho třeba zlepšili den a to za to přeci stojí.

girl, summer, and beach image ice cream and chocolate image happy, be happy, and pink image food, muffin, and quote image

5. Noste velké svetry
- tohle se týký asi především zimy. Jistěže zimy (smích). Velké světry jsou něco v čem se člověk cítí absolutně pohodlně a sedět na posteli s hrnekem kakaa ve velkém světru a s knížkou nebo seriálem je přece jedna z nejlepších věcí.

6. Čtěte knížky
- člověk, který čte kníhy prožije více životu, člověk, který nečte prožije jen jeden. Knížky nám pomáhají uniknout z reality a uniknout od problému.

7. Obímejte lidi, které milujete
- všichni víme, že objetí je něco, co léčí. Kolikrát je to lepší než nějaká terapie. Když obejmete někoho, koho máte rádi a on vás obejme stejně nebo ještě pevnějí, tak se najednou cítíte bezpečněji.

8. Myslete pozitivně
- tímhle bodem bych se měla řídit hlavně já, i když snažím se. Fakt se snažím na každé věci hledat něco alespoň trošku pozitivního a tak získat pozitivní pohled na svět.

9. Sportujte
- lidé, kteří sportují, jsou nejen zdravější, ale i také šťastější. Jak všichni víme, při sportu se vyplavují endorfiny a to způsobuje, že máme lepší náladu a je nám lépe.

chanel, food, and jeans image book, coffee, and happiness image summer, girl, and beach image smile, happy, and pink image

Tak tohle je takových devět typů, jak být šťastnější. Některé typy fakt pomáhají a některé jsem ještě nevyzkoušela. Jak už jsem zmiňovala v boduu číslo osm, snažím se být pozitivní a dívat se na svět z jiného pohledu, proto bych si dovolila říct, že se budu snažit psát víc pozitivní články, než ty negativní na které jste většinou zvyklí.

Dočkala jsem se prázdnin

27. february 2016 at 11:48 | Mariiis_N |  Když se potřebuju vykecat
Konečně. Konečně. Konečně. Tak strašně dlouho jsem čekala na to, až začnou jarní prázdniny a já budu mít týden klid od školy a dočkala jsem se. Teď si můžu týden spát dlouho a neřešit věci do školy. No není to sen? (smích). Každopádně mám celé prázdniny tak nabité, že mám strach, že nestihnu všechno, co jsem si naplánovala. Čekají mě tři hlavní věci - v pondělí pojedeme s mamkou do Prahy, v úterý pojedeme s kámoškou do Brna a v pátek mě čeká oslava narozenin. Mezitím, se ještě chci jít ven s nekterýma děckama, protože přes školu se ven nedostanu, ale nevím, nevím, jak se mě to povede. Snad jo.

Chtěla bych být taky tento týden víc aktivní, možná vám sem dám ještě nějaké fotky, třeba s Prahy nebo z Brna, podle toho, jestli nějaké fotky vůbec mít budu (smích). Uvidíme. Taky už bych chtěla napsat nějaké články na nějaké téma, protože už tu poměrně dlouho nic nebylo. A možná se dočkáte i téma týdne, protože se mě tento týden docela zamlouvá.

nails, rings, and tattoo image food, chocolate, and oreo image sunset, sky, and car image

Citáty 1.9

22. february 2016 at 18:45 | Mariiis_N |  Citáty
Je lehčí věřit lži, kterou jsi slyšel tisíckrát, než pravdě, kterou jsi slyšel jen jednou!

Dávej pozor na své myšlenky, stávají se slovy. Dávej pozor na tvé slova, stávají se činy. Dávej pozor na své činy, stávají se zálibami. Dávej pozor na svoje záliby, stanou se tvým charakterem. Dávej pozor na svůj charakter, stane se tvým osudem!

Nikde není napsané kolik mil, budeš muset běžet, abys dohonil svůj sen!

Peníze si půjčuj od pesimista - nečeká, že se mu vrátí!

Největší uspokojení v životě je udělat to, co lidé říkají, že nedokážeš!

Rozdíl mezi optimistou a pesimistou je v tom, že optimista si myslí, že tohle je nejlepší možný svět. Pesimista se bojí, že je to pravda.

Někdo mi jednou řekl definici pekla: polsední den na Zemi. Osoba, kterou jsi se stala se setká s osobou, kterou jsi se mohla stát.

Nenávidím ty momenty, těsně před spaním, kdy musíš přemýšlet o všech věcech, na které ses snažila zapomenout.

Příliš mnoho školy

16. february 2016 at 18:06 | Mariiis_N |  Když se potřebuju vykecat
Naivně jsem si myslela, že když teprve začalo druhé pololetí, že bude ve škole alespoň trošku klid. Jak už jsem zjistila, byla jsem hodně naivní. Jsme v polovině prvního měsíce a v některých předmětech už máme pomalu více známek než za celé první pololetí. Jako vážně? No každopádně mám dneska radost, protože se mi podařilo napsat písemku z chemie na jedničku, což považuju skoro za zázrak (smích).

Dobrý je, že zítra už je středa, což znamená, že už bude půlka týdne za náma a že budeme už zase o krok blíže k pátku. Stay optimista. V pátek bych měla jet na Deadpoola, tak uvidíme jaké to bude. Všichni to hodně chválí, tak uvidíme. V sobotu pak bude oslava, mamka bude slavit 40. tak si to snad užijeme.

A zpátky ke škole. Zítra mě čeká písemka z matiky a z angličtiny a možná i z biologie, to ještě nevím, takže mi držte palce, ať to všechno hezky zvládnu. A já se teď jdu hezky vrátit k angličtině, tak se mějte hezky.

nike, shoes, and black image wonderland, black and white, and grunge image dog, cute, and animal image room, bedroom, and home image

Today is Valentine`s day

14. february 2016 at 15:11 | Mariiis_N |  Ostatní♥
Dnes je 14. února a jistě všichni víte, že je to právě svátek všech zamilovaných. Mě je to tak nějak jedno, pro mě je to jenom obyčejná neděle, protože žádného kluka nemám (smích). No nevadí. Stejně si myslím, že je celý tenhle svátek tak trošku blbost. Přeci když někoho milujeme, tak bychom mu to měli dokazovat během celého roku a né jenom na jeden blbý svátek. Jo, neříkám, je to pěkný si na valentýna vyjít někam do nějaké pěkné restourace nebo dostat od kluka růže a tak. Taky by se mi to líbilo. Ale proč tohle všechno neudělat třeba v normální běžný den? Osobně si myslím, že kolikrát by to tu holku a nebo i toho kluka potěšilo možná i víc, než na valentýna. No, je to věc názoru.

Možná bych na to měla jinej pohled, kdybych někoho měla, ale momentálně nemám. Třeba se to do příštího valentýna změní. Pochybuju (smích). Jak vy trávíte valentýna? A co si vůbec o tomhle celým svátku myslíte?

Každopádně, vy co jste zadaní, tak vám přeju, ať vám to ještě dlouho spolu vydrží a ať oslavíte i příštího valentýna. Mějte se rádi a buďte šťastní. Protože láska je jedna z nevyhnutelných podmínek štěstí, ať si říká, kdo chce co chce. A všem ostatním přeji krásnou neděli.


Minulost

13. february 2016 at 12:08 | Mariiis_N |  Ostatní♥
Minulost je taková zláštní věc. Každý máme nějakou minulost a může se nám stát, že když jsem v minulosti neudělali zrovna nějak dobré věci, tak nám je později někdo připomene, vytáhne je na nás a použije je proti nám. Řekla bych, že to se stává docela běžně. Ale proč to tak je? Proč lidi vytahují minulost? Měla by se nechat být. Věci, které se v minulosti staly, nikdy nebudou zapomenuty, ale neměly by se na lidi vytahovat, ubližovat jim. Nikdo neví, co je k nějakým špatným věcem vedlo. Proč to udělali. Tudíž nikdo nemá právo, je za to soudit.

Ostatně, když se budeme pořád ohlížet na minulost, tak se nikdy nepohneme dál. Nemůžeš začít číst novou knihu, když stále čteš tu předchozí. Tolik pravdy v tom je. Tohle platí i v lásce. Lidé by se měli přenést, přes určitě věci a přijmout je tak,jak jsou. Tím, že budou vzpomínat na minulost, si život nezlepší. Akorát budou smutní a budou se trápit. A proč to všecho. Proto, že nedokážou zapomenout na někoho, ze své minulosti.

Ano, každý máme v minulosti nějakou osobu, nebo věc, se kterou se nám váže nějaká vzpomínka a na kterou nikdo nikdy nezapomeneme. Ale to je normální. Ale přeci se nebudeme trápit nad věcmi, které se staly před 5, 3 nebo třeba 7 lety. Někdy to na nás dolehle, ale né permanentně.

Odprostěte se od své minulosta věřte, že vám bude líp.
,,Netrap se kvůli lidem a věcem ze své minulosti. Existuje důvod, proč se nedostali do tvé přítomnosti."
,,Nezálezí na tvé minulosti. Vždy můžeš začít lépe a znovu."
,,Nevracej se k minulosti. Nemá nic nového, co by ti řekla."

quote, past, and begin image forget, front, and inspiration image life, color, and inspire image

Hory [5.2 - 9.2.2016]

10. february 2016 at 20:13 | Mariiis_N |  Když se potřebuju vykecat
Tak už jsem doma z hor. Musím říct, že jsme měli štěstí a sníh jsme měli. Sice né moc, ale alespoň trošku. Důležité je, že jsme mohli lyžovat a hory si užít. V hotelu jsme měli i bazén, tudíž jsme každý večer chodili plavat a musím vám řct, že to bylo super. Bylo to taková odreagování po dnu a uvolnily se nám všechny svaly. Po bazénu jsme chodili většinou na nějakou večeři do různých restaurací, kterých tam bylo opravdu požehnaně. Dva dny jsme i jeli na 30 km vzdálenou Bílou, kde byly lepší sněhové podmínky, dalo se tam lépe jezdit. Pár fotek jsem dávala na instagram, tak se tam kdyžtak můžete podívat.

No a zítra už návrat zase do školy, i když na dva dny, tak se na to vůbec netěším. Kdo by se taky těšil (smích).

fashion, jeans, and coffee image snow, winter, and skii image mountains, nature, and lake image

Bude sníh?

4. february 2016 at 21:16 | Mariiis_N |  Když se potřebuju vykecat
Zase po nějaké té době na malou chviličku ozývám. A ted k názvu. Zítra jedeme na hory do Beskyd ale je problém. Není snih (smích). Brácha má jarní prázdniny, tak jsme se rozhodli, že pojedeme. Já semusela nechat uvolnit ze školy, takže se v podstatě celé večery budu učit, abych to pak tak nějak solidně dohnala a všechno si dopsala (smích). Doufám, a věřím, že alespoň nějaký ten sníh napadne, abychom mohli alespoň trošku lyžovat. Klidně ať je to umělej morkej sních, ale ať nějaký je.

Z hor se vracíme buď v úterý, nebo ve středu, teď si nejsem jistá, ale pak vám jsem dam alespoň nějaké malé fotky, i když asi bez toho sněhu budou nic moc no (smích). Nevadí. Zítra mě čeká akorát písemka z němčiny a zkouší se v češtině, tak to snad přežiju.