girl, grunge, and blue image bw, sea, and gif image mountains, road, and travel image 2016, new year, and gif image

January 2016

Co se (ne)stalo za poslední dny?

31. january 2016 at 11:35 | Mariiis_N |  Když se potřebuju vykecat
Jistě jste taky jako já, úspěšně ukočnili první pololetí nového školního roku. Pro mě to byl docela rušný půl rok. Na nové škole, noví lidé, noví učitelé, všechno nové. No každopádně si myslím, že jsem to zvládla docela úspěšně. Neměla jsem žádnou trojku, za což jsem na sebe vážně pyšná. Vyznamenání mě uteklo o dvě dvojky, ale to mě vůbec nevadilo. Snad se mě druhé pololetí vydaří alespoň tak dobře, jak to první. Jak jste vy dopadli?

V pátek jak jsme měli ty jednodenní prázdniny, jsme jeli s mamkou a bráchem na pizzu do Brna. Bylo to super. Vždycky říkám, že nejlepší pizza je Hawaii (smích). Večer slavila kamarádka narozeniny, ale na té oslavě jsem byla jen chvíli, protože jsem si s jejími kamarády příliš nerozumněla (smích). Nevadí. Zbytek pátečního večera jsem strávila u kamaráda, kde byli i další jeho kamarádi a hráli různý hry.

Dnešek už bude asi zase ve znamení učení,protože toho máme fakt docela dost. Na to, že je úplně nové pololetí, tak nám nasekali písemky na každej den. Teď právě se snažím napsat do angličtiny obsah Olivera Twista a moc mi to nejde (smích). Držte mi palce, ať se mi to nějak podaří sempsat.

Lyžák den po dni

26. january 2016 at 20:55 | Mariiis_N |  Když se potřebuju vykecat
Konečně jsem se rozhodla napsat článek o lyžáku. Chtěla jsem vám sem dát i fotky, ale nějak mi to blbne a nechce se to nahrát, tak snad mi prominete, že sem dám fotky z weheartit. Na lyžáku jsme teda byly obě třídy prváků.

Pátek
- v pátek jsme vyjeli v 8:30 od školy a kolem poledne jsme dorazili do Jeseníků na Karlov. Ubytovali jsme se a následně jsme se šli projít po Karlově a zjistit ceny vleků apod. Měli jsme docela přísný režim. Bylo nastaveno, že musíme už v 10 spát a že prej učitelka neuslyší ani kapku (smích). Mysleli jsme si, že to nebudou tak prožívat a tak si náš pokoj za rušení nočního klidu vysloužil napomenutí vedoucího kurzu (smích).

Sobota
- budíček v 7:30 a snídaně v 8:00. V 9:45 jsme šli na svaz a v poledne na oběd a v odpoledne zase na svaz. Jezdili jsme na Pawlíně, jestli to tam někdo znáte. Byla tam poma, což je druh vleku, kterej zrovna nemám ráda, ale nevadí.

Neděle
- v neděli se dělo v podstatě úplně to samé co v sobotu. Ještě jsem zapomněla dodat, že každý večer, měla nějaká skupina nachystaný program na večer, abychom se tam nenudili.

snow, winter, and photography image winter, Skiing, and snow image mountain, snow, and Skiing image

Pondělí
- lyžovali jsme jenom dopoledne, protože byl třetí den a třetí den se nemá lyžovat a obecně se nemá lézt na svah. Dvě holky od nás se srazily a jedna musela odjet domů, prý měla otřes mozku nebo tak něco. Odpoledne jsme šli na procházku do Malé morávky, kde jsme si všichni nakoupili patřičný zásoby čokolády, kogoly, brambůrek a prostě různých sladkostí (smích).

Úterý
- to už jsme lyžovali zase normálně. Klasicky dopoledne a odpoledne. Kamarádka měla narozeniny, tak jsme je večer slavili, samozřejmě s dětským šampáněm, jak jinak (smích). Oslavili jsme to myslím docela dobře a navíc k večeři byl špenát, takže jsme si objednali skoro všichni pizzu.

Středa
- ve středu se dělo vlastně úplně to samý, co v úterý, akorát kamarádka už teda neměla narozeniny. Místo toho jsme hráli turnaj v pinpondu, což bylo fajn.

austria, clouds, and mountain image cold, happy, and fun image france, mountains, and ski image

Čtvrtek
- poslední den lyžování. Lyžovat jsme skončili dřív a následne jsme si v penzionu shodnotili celý lyžák, vyhlásili výsledky různých soutěží, co jsme za celý lyžák hráli a řekli si něco málo k organizaci na další den. Večer pak byla diskotéka, která se mě líbila i nelíbila (budu psát ještě článek, který s tím bude souviset).

Pátek
- to už jsme jenom jeli domů.

Že jsem se neozvala?

22. january 2016 at 18:10 | Mariiis_N |  Když se potřebuju vykecat
Víte proč? Jenoduché. Byla jsem na lyžáku, před týdnem jsem se školou odjela na lyžák a dneska jsem přijela. Chtěla jsem vám to sem napsat, ale bylo tam špatné připojení k internetu a po pár dnech mě úplně vypl mobil, takže jsem ani neměla možnost.

A jak se mi tam líbilo? zhodnotila bych to asi jako 60% a 40%. Větší podíl samozřejmě bylo to pozitivní, ovšem negativní stránka zabírá také docela velký podíl. Budu o tom mít ještě článek. Každopádně si myslím, že jsme si lyžák všichni užili, bylo to dobré, zalyžovala jsem si, byla jsem na čerstvém vzduchu, ale zase jsem ráda, že jsem doma. Doma je prostě doma. A co jste vy dělali ten týden, co jsem se neozvala?

Citáty 1.8

12. january 2016 at 18:09 | Mariiis_N |  Citáty
Někdy si všechni tajně si přeju, aby se někdo staral o nás, i když neukážeme, že to potřebujeme.

Napiš mi, protože chceš mluvit se mnou, ne proto, že se nudíš.

Nevšimla jsem si tě hned, to nezapřu. Ale jakmile jsem si tě všimla, nemohla jsem od tebe odtrhnout oči.

Jestli to, že jsem tě milovala bylo špatné, potom nechci dělat správné věci.

Prosím zeptej se sama sebe "Co bych udělala, kdybych se nebála?" a pak to jdi udělat.

Pokud jsi dostatečně statečná na to, abys řekla sbohem. Život tě odmění s novým ahoj.

Jsi vážně dobrá v tom, že nenácháš lidi, aby tě milovali.

Možná máme tu bolest rádi. Možná jsme takhle divní. Protože bez ní, já nevím; možná bychom se bez ní necítili reálně. Jak se to říká? Proč se mlátím kladivem? Protože mám ráda ten pocit, když přestanu.

Vždycky tu bude někdo, kdo je hezčí, chytřejší, vtipnější nebo populárnější než ty. Krása je v tom, že tohle není žádná soutěž.

Za věci, které bereš jako samozřejmost se někdo modlí.


Asi každý z nás, by někdy chtěl použít v životě tlačítko "smazat"

9. january 2016 at 22:34 | Mariiis_N |  Ostatní♥
Tohle jsou slova mé sestřenice a já si až s postupem času uvědomuju, jak pravdivé to je.

Každý bychom jednou chtěli použít zlačítko smazat, protože nikdo nemá bezchybný život. Každému se stalo buďto něco zléto, nebo něco zlého udělal. To už je jedno co. Teď je jen otázka, proč to tlačítko smazat pouřít nemůžeme. Zřejmě je to proto, že všechno je nějak naplánované. Všechno, co se má stát se stane, i když to bolí.

Já sama bych chtěla tlačítko smazat použít hned několikrát, ale jednou nejvíc. Nebudu tady říkat, na co by to bylo, je to až příliš soukromé, ale vím, že by pro mě všechno bylo lepší, kdybych je mohla opužít. Mělo by to tak být, mělo by to fungovat tak, že vždycky jednu věc ve svém životě bude člověk moci vrátit, jako by se nikdy nestala. Ale jen jednu, aby si dobře rozmyslel, na jakou věc to tlačítko použije. Kdybychom je mohli používat neomezeně, přestali bychom si ho vážit a už by stratilo svůj smysl. My ho všakne můžeme použít ani jednou.

backspace, life, and quote image backspace, black, and cool image life, button, and I WISH image

2 týdny utrpení

7. january 2016 at 19:21 | Mariiis_N |  Když se potřebuju vykecat
Určitě všichni víte o čem je řeč (smích). Ano, ano, jsou to dva týdny než se uzavřou všechny známky ve škole a bude týden klid. Jeden týden už budu mít naštěstí za sebou a příští týden v pátek odjíždíme na hory, takže je to na dobré cestě, že bych to mohla přežít (smích). Chcou toho po nás teď nějak moc. Mám zatím uzavřený dva předměty, ale co ten zbytek?

Taky máte ve škole teď takový fofr jako my? Asi jo že? Vždycky to tak je, že leden je náročnej jak něco. Ještě mě čeká dost písemek, všechny naprali na příští týden, takže fakt úplně super

Tento týden a příští a možná i o víkendu se budu učit, abych to nějak zvládla, tak mi držte palce (smích). Už teď toho mám tak akorát dost a to do školy chodíme ani né týden po prázdninách.

Poslední den mého života

5. january 2016 at 12:29 | Mariiis_N |  Téma týdne
Poslední den mého života. Páni. Tak to je docela hodně velké téma. Nad tím chce vážně zapřemýšlet, protože na tohle nejde odpovedět jen tak.

Co bych udělala kdyby mě zbýval poslední den života? Koupila bych si okamžitou letenku tam, kam jsem si přála vždycky podívat a odletěla bych tam. To vím jistě. Ale ještě před tím, bych navštívila všechny své přátele, za všechno bych jim poděkovala, řekla bych jim, ať na sebe dávájí pozor, pevně bych je obejmula a odešla bych. Poté bych šla za lidma, se kterýma jsem se někdy pohádala a snažila bych se s nimi usmířit. Určitě bych taky šla za některými lidmi a řekla jim to, co jsem se vždycky bála říct. Riskovala bych. Celý můj poslední den života by byl jeden velký risk. Když bych všechny obešla, vrátila bych se domů k rodičům a bráškovi. Řekla bych jim, že mě to všechno mrzí, že jsou nejlepší lidi v mém životě a že jim děkuju úplně za všechno co pro mě kdy udělali. Bráškovi bych poděkovala za to, že mě kdy otravoval a za všechno, díky čemu jsme se někdy pohádali. Všem bych řekla, že je miluju a že já si to nevybrala. Nejspíš s pláčem bych odjela na letiště a odletěla. No a už bych se nikdy nevrátila. Nikdy.

Važte si každého dne svého života, protože nikdy nevíte, kdy bude poslední.

girl, tree, and black and white image fire, night, and nature image 5sos, broken, and safety pin image crystal, pink, and wallpaper image

Adresováno neznámému III

3. january 2016 at 16:32 | Mariiis_N |  Ostatní♥
Nečekla bych, že ti budu psát tak brzy. Když věci se změnily. Kdybych věděla, že máš holku, bylo by to všechno jiný. Pomalu začínám zjišťovat, že už s ní chodíš měsíc. Měsíc? vážně? Teď už jsem možná ráda, že ti ty dopisy nikdy nepřijdou, akorát by to všechno zkomplikovalo.

Tak nějak přemýšlím nad tím, jestli tenhle dopis nebude zároveň dopisem na rozloučenou. Nevím, jestli má cenu psát ti další dopisy, jenom si tě tím budu připomínat, což nechci.

Víš, včera jsem se o tobě bavila s kamoškou. Ona mě pochopila. Konečně pochopila, proč nemůžu být s jinýma klukama i když to dlouho nechápala. Ona je člověk, kterej má podobnej problém s klukama tak jako já. To je možná i důvod, proč si tak dobře rozumíme.

Když nad tím tak přemýšlím vlastně nevím, proč mi tak vadí, že máš už asi měsíc holku a že jsem o tom nevěděla. Je dost možné, že jsi s ní chodil už když jsme se viděli a já ti pak napsala první dopis. Je to tvoje věc. Jistěže je. Jenom je mě to tak trošku líto. Samozřejmě, že ti to přeju, každý má právo na lásku. Tak spolu hlavně buďte šťastní a buď na ni hodnej. Hlavně si ji važ, když už si si vybral ji, tak jí dej jen to nejlepší, ať toho nikdy nelituje.

To je ode mě vše, možná se za nějaký čas dočkáš dalšího dopisu, uvidíme, jak dlouho mě bude trvat, než to vstřebám. Hodně štěstí můj neznámý.

Ohlédnutí za uplynulým rokem 2015

1. january 2016 at 20:01 | Mariiis_N |  About Mariiis_N
Každý rok píšu tohle ohlédnutí, protože se i ráda zastavím a vzpomenu si na to, co jsem v uplynulém roce dělala a co jsem si užila a co naopak ne. Tak pojďme na to.

Leden
- začal rok 2015 a mě čekal poslední měsíc v prvním pololetí devátého ročníku na základce. Bylo to v podstatě moje nejdůležitější vysvědčení. Zvládla jsem to, myslím si že celkem dobře a posledního ledna jsem měla svátek.

Únor
- už jsme se musela rozhodnout, kam půjdu na střední, tak jsem nad tím taky docela hodně přemýšlela. Tenhle měsíc, jsem taky nějak moc přemýšlela nad klukama, nevím, co mě to popadlo, ale docela si to pamatuju (smích).

Březen
- v březnu se udály takový dvě hlavní věci. První byla, že jsem měla narozeniny a dočkala jsem se 15. let. Tak jsme to všechno oslavili. A druhá věc. Byla jsem s kamoškou v Brně na CineTube a bylo to supr, fakt se mi tam moc líbilo.

Duben
- poprvé jsem ochutnala sushi a vůbec mě to nechutnalo (smích). Kamoška měla 15 a úspěšně jsem složila příjmačky na střední školu. Na jednu jsem byla přijatá, protože jsem měla docela dobré známky a na druhou, kde teď jsem, jsem se teda dostala. Ještě stojí za zmínku čarodky, které jsme s kamarádkou trávili v nejlbižším městě. No stálo to za to (smích).

january, new, and year image 2016, happy new year, and new year image 2016, january, and hello image happy and 2013 image

Květen
- 21. 5. jsme s mamkou byly v Praze v O2 aréně na Roxettech. To je asi taková největší věc, co se v květnu udála. Jinak byl květen docela nudnej. Jo a ještě jsem se teda tenhle měsíc nevím přesně kdy tak trošku rozhádala s jedním kamarádem, tak káply slzičky.

Červen
- co se blogu týče byl tenhle měsíc nejvíc k pláči. Byli jsme na školním výletě a pak s děckama na insidious 3, fujky. Poprvé jsem šla na horor do kina. Taky skončila škola a mě povinná školní docházka. Měli jsme rozlučák, kterej se myslím si povedl, nebo alespoň asi bych ho neudělala jinak když se na to dívám zpětně.

Červenec
- začali nejkrásnější prázdniny, které jsem zatím zažila. Hned ze začátku jsme s děckama byli na Odebrat z přátel, no nevím, byl to děsně divnej horor. Pak den po tom, jsme s našima a s bráchem odletěli na Kanárské ostrovy, byli jsme tam dohromady 12 dní. A poznala jsem tam jednoho kluka z Anglie, jistě si na něj vzpomínáte, měla jsem ho v hlavě ještě celé prázdniny, docela mě štve, že si alespoň na to facebooku nepíšeme (smích). Zamiloval se do mě nejlepší kamarád, nebo mi to alespoň říkal. Ještě jsem v červenci byla na táboře, naposledy jako dítě a bylo to taky super.

Srpen
- jeli jsme do Vysokých tater, což byla taky moc super dovolená. Pak jsme já spala u kamarádky a pak kamarádka u nás. Potom u nás spala další moje kamoška. Ke konci srpna jsme ještě byli na Jižní Moravě na kolech, tam je ták krásně. Prázdniny byli u konce a já se čím dál víc a víc bála střední školy. Jo a ještě na konci srpna jsem si zase začala pomalu psát s tím kamarádem, se kterým jsme se rozhádali v květnu.

Září
- šla jsem do nové školy a jeli jsme na adaptační pobyt. No nejprve jsem si s těma děckama moc nerozumněla, ale jsou fajn. Taky byli v nedalekém městě hody, což byla taky akce.

Říjen
- byli jsme na muzikálu Děti ráje, kterej se nám všem strašně líbil. Jinak škola byla v plném proudu, tudíž jsem neměla skoro na nic čas, což já nemám v poslední době nikdy.

photography, light, and fireworks image heart, I Love You, and celebration image fireworks, pink, and night image 2016, better, and new year image

Listopad
- konečně jsem se dočkala posledního dílu Hunger Games na kterej jsem se strašně moc těšila. Byli jsme na tom s kámošem a já myslím, že dobrý. Taky jsem byla u kamaráda, kterýho jsem viděla asi po šestiletech a napsala jsem první Adresováno neznámému, kvůli němu. Taky jsme byli v Mariazell.

Prosinec
- hodně jsem se vídala s kamoškou, nakupovaly jsme dárky. Pak byly dvě zábavy, mikulášská a štěpánská a obě se mi líbily. Samozřejmě byli Vánoce a s mamkou s bráchen jsme po velký úspěch šli znova na Děti ráje (smích).

Silvestr
- včerejšku chci věnovat samostatnej odstavec, protože si to zaslouží. Myslím, že tohle byl nejvíc užitej silvestr zatím. Přiznávám se, že jsem toho vypila trošku víc, než jsem předpokládala, ale bylo to super. Po velkej úspěch jsem šla spát o pěti a vstávala ve dvanáct.

Rok 2015 patří a vždycky bude patřit k těm nejhezčím i když tu byly i špatné chvíle. Přišla jsem o kamarády, ale taky jsem poznala nové a začala se víc bavit s některýma děckama. Rozhodně tohohle roku nelituju a kdybych mohla, zopakovala bych si ho. Každopádně doufám, že následující rok bude hezčí.

new year, 2016, and fireworks image fireworks, night, and sky image 2016, new year, and fireworks image 2016, new year, and alternative image

Happy New Year

1. january 2016 at 0:01 | Mariiis_N |  Když se potřebuju vykecat
Je minutu po půlnoci což znamená, že už je rok 2016. Strašně to uteklo.

Všechno nejlepší do nového roku a ať se vám tento rok splní to, co si nejvíc přejete.


Pořádně to oslavte, ale zase to nějak extra nepřežeňte (smích.