girl, grunge, and blue image bw, sea, and gif image mountains, road, and travel image 2016, new year, and gif image

November 2015

Adresováno neznámému

30. november 2015 at 20:49 | Mariiis_N |  Ostatní♥
Chtěla bych ti toho tolik říct, ale přitom nevím kde, u čeho začít. Nedokážu nějak smusluplně uspořádat své myšlenky a donutit je k tomu, aby se zformulovaly do něčeho, co by jsi pochopil.

V poslední době je toho na mě nějak moc. Tak nějak mi připadá, že absolutně nic nezvládám. Nemám sílu otevřít učebnici, nemám sílu si dopsat zápis z minulé hodiny či si udělat domácí úkol, kterých máme požehnaně. Citím se unevaná. Unavená ze všeho. Neustálý stres, hádání a to všechno tomu nepomůže. Chtěla bych tě mít při sobě. Chtěla bych, aby jsi tu byl se mnou, mohl by jsi mě obejmout a říct, že bude všechno v pořádku. Tolik bych si to přála. Ale přitom jsi jen další neznámý na mém seznamu.

Aspoň, že ti můžu všechno říct. Pochopíš mě. Čím dál víc lidí mě přestává mít rádo. Asi si za to z části můžu sama, ale já už nevím co dělat. Všechno se kazí, nic není tak jak by mělo být. Víš, nikdy mě nenapadlo, jaké mohou mít mé činy následky. Tak nějak jsem tomu nikdy nemusela čelit. Ale teď je to jiné. Teď musím čelit každý den něčemu novému, nečemu, co neí zrovna lehké a ubírá mě to energii. Kdo to pak má všechno zvládat?

Vážně bych teď potřebovala obejmout. Místo toho jenom dokážu sedět na posteli, koukat do zdi a snažit se potlačit slzy v očích. Chybí mi tvoje přítomnost, chybíš mi tady ty. Snad se brzy uvidíme a konečně bude vše tak, jak má být.

First Sunday of Advent

29. november 2015 at 15:40 | Mariiis_N |  Když se potřebuju vykecat
První adventní neděle. Začíná nám období těšení se na Vánoce, období, kdy budeme chodit po vánočních trzích, popíjet svařáky a koukat se na rozsvícené vánoční stromky. Vánoce a vůbec celé období Vánoc, by mělo být ve znamení klidu, míru, pokoje a lásky. Ale copak to v tomhle uspěchaném světě jde? Vždyť se podívejte kolem sebe, co všechno se děje venku. I přesto všechno to zkusme na chvíli opomenout a užívat si vánoční atmosféru.

Osobně mám strašně moc ráda dekorování pokoje, co se týče období Vánoc, mám to raději, než kterékoli jiné obodbí v roce. Kdyby jste chtěli, můžu vám sem pak dát fotky toho, jak jsem si vyzdobila pokoj. S tím, že už přichází advent se pojí i to, že plánuji trošku jinak vyzdobit blog. Přece jenom ten hezký podzim máme za sebou.

Takovou tu vánoční atmosféru, jako když chodíte po těch trzích, popíjíte punč nebo svařák a posloucháte vánoční písničky. Je to strašně moc romantický a prostě krásný. Včera jsem něco takového zažila. Byli jsme s mamkou v Mariazell a jelikož je to v horách, byl tam sníh a i když jsme byli na těch trzích, sněžilo. To je tak něco nádherného. Natáčela jsem i video, tak budu ráda, když se na ně podíváte. Uvidíte i rakouský krampuslauf, který jsem natáčela i minulý rok. Letos mě tedy tolik nenatchnul, ale den to byl krásný. V Mariazell na náměstí je obrovský adventní věnec, rozsvěcovali tam první svíčku a všechno bylo osvětlené.

No užívejte si první adventní neděli a doufejte se mnou, že napadne sníh alespoň na Vánoce. A určitě mi napiště, jestli taky máte rádi, takovou tu vánoční pohodu.Before I die #7

26. november 2015 at 20:43 | Mariiis_N |  About Mariiis_N
Dneska jen obrázky, zítra čekejte článek o tom jak jsem šťastná, že je pátek

love, before i die, and text image

Zmatená

23. november 2015 at 19:06 | Mariiis_N |  Ostatní♥
Šla po cestě, věděla kam jde, ale nějak tomu nemohla uvěřit. Došla na konec dlouhé ulice, která ovšem nebyla osvětlená. Bála se. Mezitím přemýšlela, jaké to asi bude, když ho po tolika letech uvidí. Bude to jako tehdy, když byli malí? Nebo se za tu dobu něco změnilo? Samozřejmě, že změnilo. Všechno. Když došla k tomu domu, světla venku svítila. Najednou uviděla siluetu osoby za dveřma. Je to on? není to on? Dilema. Někdo vyšel ze dvěří. Jeho mamka je všechny přišla přivítat. Všichni čtyři i s ní šli dovnitř. Uviděla ho. V okamžiku, kdy ho uviděla po tolika letech stát ve dveřích, si uvědomila, že to nebude jako tehdy, že se něco zásadního změnilo a že ani ona už od toho okamžiku nebude stejná. Dá se to nazvat jako láska na první pohled? Neřekla bych. Je to něco úplně jiného. Jisté je, že v ní něco zanechal, něco, co ji bude ještě nějakou chvíli trápit, ale přejde to, protože ho už zase na dlouhou dobu neuvidí. Štěstí nebo naopak smůla? Toť otázka.

Jak si myslíte, že by tenhle krátký příběh, či co to je, pokračoval, kdyby ho vídala častěji? Opravdu by se do něj zamilovala? Nebo mi napište, jak si myslíte, že bude pokračovat, až se zase po dlouhé době uvidí. Zkustě mi napsat, co si asi ona bude myslet. Prosím.

edit 20:57 - po přečtení prvního komentáře, musím ještě doplnit, že ani jeden není zadanej a ani jeden pořádně zadaný nikdy nebyl

Až když budeš mít dítě, zjistíš kolik dlužíš svým rodičům

20. november 2015 at 21:53 | Mariiis_N |  Ostatní♥
Dokud nebudeme mít vlastní děti, nebudeme moci ocenit všechno to, co pro nás rodiče udělali. Bez svých vlastních dětí nikdy nepoznáme, jak je těžké někoho vychovávat, starat se o něm, udělat mu dobré zázemí a všechno ostatní, co s sebou rodičovství nese. Proto si myslím, že bychom měli rodičům dávat každý den na jevo, co pro nás znamenají a jak je máme rádi. Třeba jenom tím, že je obejmete, dáte jim pusu na tvář, nebo třeba jen popřejete dobrý den. Jsou to maličkosti, ale rodiče si je určitě zaslouží. Však to sami poznáme, až se staneme rodiči. Poznáme, že to není tak jendoduché a myslím si, že budeme litovat všech válek, které jsme s rodiči v pubertě vedli. Ale to patří k životu. Každý si tím musí projít.

Nechápu ty lidi, co říkají, že nenávidí svou mamku, nebo svýho taťku, jenom proto, že jim třeba nekoupili novej iPhone. Jo, když se k někomu rodič choval fakt nechutně, tak to pochopím, ale jenom kvůli iPhonu? Vážně? Nikdy nevíte, kdy vaše rodiče vidíte naposledy a kdy rodiče naposledy vidí vás. Nikdy. Na to nezapomíneje.

Citáty 1.9

18. november 2015 at 17:57 | Mariiis_N
Mnozí neúspěšní lidé, si neuvědomovali jak blízko byli k úspěchu, když to vzdali.

Pokud se lidé nesmějí tvým cílům, nejsou dost vysoké.

Kdo vidí lidskou tvář správně? Fotograf, zrcadlo nebo malíř?

Potřebujeme alespoň jednoho přítele, který rozumí tomu, co nevyslovíme. díky bohu, že ho mám

Neztrácej západ slunce s lidmi, kteří budou pryč při jeho východu.

Mít někoho, s kým si můžeš povídat je cool, ale podle vlastní zkušenosti vím, že je těžší najít někoho, s kým můžeš být v tichosti.

Jakmile někoho pochopíš, je těžké ho nenávidět.

Dobře si rozmysli, než si něco dáš do hlavy, protože už to pak nikdy nevyndáš.

Každý by se měl usmívat. Život není tak vážný. Děláme si to těžší. Slunce vychází. Slunce zajde. My jen máme potřebu ten proces komplikovat.

Pokud nerad čteš, pak jsi ještě nenašel tu správnou knihu

Nemluv s lidmi, kteří a tebe chtějí jen křičet.

16. november 2015 at 12:49 | Mariiis_N |  Ostatní♥
Asi pět minut mi trvalo, než jsem vůbec pochopila, co ten název článku vážně vyjadřuje. Co znamená. Nemluv a lidmi, kteří na tebe chtějí jen křičet. Řekla bych to spíš tak, že byste se nikdy neměli snižovat na úroveň těch lidí. Neměli byste se ponižovat před druhými, jenom proto, abyste si vysloužili to, že si vás všimnou. Přece každý z nás má v sobě alespoň trošku důstojnosti ne? Tím myslím to, že každý člověk jsme originál a každý nesedneme každému. Tak proč se chtít zavděčit všem? Je to zbytečné. Stejně se najdou lidi, kteří vás budou nesnášet, i když jste jim nic neudělali. Tak to prostě na světě je. Bohužel.

Jak se říká, kdo chce psa být, hůl si vždycky najde. A to platí i v případě nadpisu tohohle článku. Když vás někdo bude chtít urážet a nebude vás mít rád, bude se snažit vyvolat konflikt, byť se na něj jen podíváte.

Každý bychom si měli uvědomit, do jaké míry jsme ochotní nechat na sebe řvát, jenom proto, že se chceme někomu zavděčit. Měli bychom si uvědomit, že nikdo nemá právo na nás křičet bez důvodně. Takže na lidi kteří si s vámi nikdy nebudou chtít normálně povídat, ale budou na vás chtít jen řvát, zapomeňte. A věřte mi, bude vám líp.


Proč zrovna Paříž?

15. november 2015 at 13:11 | Mariiis_N |  Ostatní♥
Ještě jednou se vrátím k včerejšímu článku. Doufám, že vám to nevadí, že tady budu psát zase o teroristických útocích, ale za ten den jsem přišla ještě na pát věcí, které bych vám chtěla říct.

Páteční atentáty ještě nezmizely z televizních obrazovek a členové islamského státu už vyhrožují dalšími útoky. Jistě jste to taky viděli. Teď si ale pokládám otázku: proč zrovna Paříž? Co všem těm lidem Paříž udělala, že ji tak nenávidí? Proč se nechcou mstít třeba nějakému jinému městu? Paříž. Takové krásné město, které bylo vždycky považováno za město lásky a klidu. Nevěřím, že by se nějak zvlášť provinila, aby se ji museli islamští radikálové takhle strašně mstít.

Pokud jste viděli ty videa tak si jistě musíte říct, že tohle není normální. Lidé z islamského státu vyzívají občany Paříže, kteří vyznávají islám aby ostatním lidem otrávili vodu, jídlo, aby je zabíjeli na ulicích, podpálili jim auta a ostatní strašně věci. Tady máte na to odkaz.

Já jen pevně doufám, že už se začne něco dělat, aby tyhle svinsta už nepokračovala, protože jak může takhle někdo žít? Jak nebo spíše proč mají lidé žít ve strachu jít na nákup. Bojím se, že se islamskému státu povede to, o čemž usilují: zničit a převzít vládu nad Evropou.

paris, terrorism, and prayforparis image sad, world, and prayforparis image fear, people, and pray image news, world, and funny image

#PrayForParis

14. november 2015 at 13:22 | Mariiis_N |  Ostatní♥
Určitě jste o této strašné události už slyšeli. Vůbec nevím, co k tomu říct. Je to strašná ohavnost, jak tohle někdo může udělat nevinným lidem? Svět jde do prdele a může za to právě islamský stát, který v poslední době stojí za všemi teroristickými útoky. Proč to ti lidé sakra dělají? Co je k tomu vede? Pokud se v tomhle případě teda dá hovořit o lidech. Nazvala bych je spíše zrůdami, než lidmi. Normální člověk s mozkem by nikdy nic takového neudělal. Zabít nejméně 128 úplně nevinným lidí? No kde to jsme?

Ve světě už není bezpečno, ale myslím si, že si za to z určité části můžeme sami. Nikdy se nemělo přistoupit na to, aby do Evropy začali přicházet imigranti. Pak je z toho akorát tohle svinstvo. A že je to pořádný svinstvo. Proč sakra nemůžeme žít v míru? Vždyť by jsme se měli tak hezky, kdyby nebylo islamskýho státu.

Myslím si, že jedinej způsob, jak udělat, aby tohle všechno ustoupilo, je islamský stát zničit. Prostě ho úplně zklividovat. Nebo to má snad nějaké jiné východisko? Já myslím, že ne.

I SEE HUMANS BUT NO HUMANITY.
ALL MONSTERS ARE HUMANS.
PRAY FOR OUR WORLD, PEACE FOR EVERYBODY PLEASE.Pátek třináctýho

13. november 2015 at 18:09 | Mariiis_N |  Ostatní♥
Jak všichni jistě víte předpokládám, že máte doma kalendář (smích), že je dneska pátek třináctého. Tento den je v mnoha zemích považován za den nešťastný. Považujete i vy tento den za smolný nebo nešťastný? Já popravdě za sebe ani nevím. Podle naší paní učitelky na fyziku je to den šťastný a všem se bude dařit. A proč? Protože pátek je prý podle ní špatnej den a třináctka taky. Což znamaná, že dvě negace dávají něco kládného. Nebo alespoň tak nám to řekla. Podle mě je to ale o člověku, každý na to má jiný názor.

No a vy, co to považujete za den nešťastný, tak doufám, že jste tenhle den přežili ve zdraví.

Autumn outfits

11. november 2015 at 18:55 | Mariiis_N |  Móda
Strašně, ale opravda strašně dlouho jsem nepřidala žádný článek, který by se týkal módy. A proto, že máme podzim a je relativně teplý a krásný podzim, rozhodla jsem se, že vám sem dám nějaký článke z outfity. Rozhodně mi dejte vědět, který outfit se vám líbí nejvíce a ještě máte taky tak strašně rády takovou u tmavě červenou barvu. Ano myslím burgundy (smích). Já ji úplně miluju. A teď už k outfitům.

fashion, outfit, and style image fashion, outfit, and style image

TT: Síla slov

9. november 2015 at 16:35 | Mariiis_N |  Téma týdne
Síla slov je někdy mnohem větší, než bychom očekávali. Slovem někdy dokážeme ublížit víc, než fackou, protože facka se dotkne tváře a přebolí to, ale slovem člověka zraníte ve vnitř a to už se pak dlouho a těžko hojí. Takže prosím vás, říkejte slova z rozvahou, je to lepší, než kdyby jste později litovali toho, co jste řekli jenom proto, že jste mluvili dřív než jste mysleli. Ačkoliv se to nezdá tak špatné použití, nebo jenom špatné rozmyšlení slov může způsobyt velice bolestivé následky. Jak už jsem říkala: ranit někoho slovem je mnohem horší, než někomu vrazit facku. Důkladně si všechno promyslete, klidně se rozmýšlejte pět minut než aby jste něco řekli v nerozhodnosti. Mohlo by vás to později dost mrzet, A navíc, vyslovené slovo už nikdy nevrátíte zpátky.

autumn, fall, and leaves image fashion, girl, and classy image drawing, art, and skull image sad, grunge, and pale image

Hlavolam

6. november 2015 at 18:59 | Mariiis_N |  Ostatní♥
,,Seděla na posteli a poslouchala písničky stejně tak, jako to dělala každý večer. Ten večer to však bylo jiné. Jindy holka, které na facebooku cinkala jedna zpráva za druhou tak rychle, že ani nestíhala odepisovat, kolik měla kamarádů. Ten večer holka, které nikdo nenapsal, nikoho nezajímala. Ani jeden člověk. Přemýšlela, proč se to všechno děje. Přemýšlela, proč nestojí ani jednomu člověku za to, aby jí napsal a zeptal se jak se má. Přemýšlela nad tím, proč jsou věci, tak jak jsou a proč se různé věci v minulosti nemohly stát jinak. Přemýšlela nad hodně věcma. Ale především byla sklamaná. Sklamaná z toho, že měla hodně kamarádů a považovala je za dobré, není to tak dlouhá doba. A teď nemá nikoho, jen postel, polštáře, plyšáky a písničky, které ji nutí ještě víc přemýšlet. Říkala si, že tohle si nikdo nezaslouží. Zhasla lampičku u postele a šla spát."

DOKÁŽETE SI PŘEDSTAVIT, JAK SE CÍTILA?

Inspiration #2

5. november 2015 at 21:42 | Mariiis_N |  Inspiration
Zítra nejdu do školy, máme ředitelský volno. Jupííí

christmas, winter, and bed image

Říkám co si myslím a nevadí mi, co říkám

3. november 2015 at 18:58 | Mariiis_N |  Ostatní♥
Upřímnost. Když se na ten nadpis co jsem napsala dívám delší dobu, zjišťuji, že přesně popisuje mě. Taková jsem. Já jsem upřímná, někdy až hodně, ale prostě říkám, co si myslím. Nestydím se za svůj názor. A je mi docela jedno, jak to ostatn příjmou. Nestydím se za sebe a nestydím se ani za svá slova.

Nikdo by neměl. Každý by se měl řídit tou větou v nadpise. Říkejte, co si myslíte. Váš názor je důležitý a každý by ho měl respektovat. Nestyďte se za vaše názory, protože každý člověk má na názor právo, tak proč ho nevyjádřit? Nezáleží na tom, co si o tom vašem názoru pomyslí ostatní. Pokud vás nemají rádi takové jací jste, pak ve vám nestojí za to, aby jste je chtěli ve svojí společnosti.

Na druhou stranu, ale zase musíte respektovat názory ostatních. Můžete si pomyslet, že je to blbý názor. Můžete vyjádřit nesouhlas, ale pouze slušnou formou. A rozhodně ten názor tomu člověku nesmíte sebrat.

Upřímnost je podle mého dobrá vlastnost a lidé by si jí měli cenit, protože v dnešní době je všude jen samá faleš. Příjde mě ale, že když lidí upřímnost dost čast vyžadují, ale pak ji nedokážou příjmout a urazí se. Hold taková je dnešní společnost.

hair, girl, and blue image light, night, and city image crystal, pink, and grunge image moon, black, and night image

I když je pošleš pryč, lidé, kteří tě milují stejně zůstanou

2. november 2015 at 17:15 | Mariiis_N |  Ostatní♥
Skuteční přátelé prý zůstanou za všech okolností. Zůstanou prý lidé, kterým na vás záleží a mají vás nějakým způsobem ráda. Ale já se teď ptám: je tomu skutečně tak? převeďte si to na sebe. Kdyby měl někdo zlé období, byl by na všechny naštvaný a řekl vám, že vás nenávidí, že vás už nikdy nechce vidět a ať vypadnete, zůstali byste? Já myslím, že drtivá většina by odešla, protože by je ta slova až příliš ranila. Říká se, že slovem se mnohdy dokáže ublížit více než fyzicky.

Když si vezmu jako příklad sebe. Kdyby mi někdo řekl, že mě nenávidí a ať táhnu k čertu, musela bych ho hodně milovat abych zůstala. Většina z nás by odešla. Tudíš nechápu, proč se to říká, že ten kdo vás miluje nikdy neodejde.

Ten, komu na vás skutečně záleží vás neopustí, ani když ho pošlete pryč, protože ví, že právě tehdy nejvíc potřebujete jeho pomoc. Tahle věta zase podle mě docela pradivá je. Jo vyvracím všechno, co jsem zmínila, ale nevadí mi to. Sama jsem to zažila, že jsem nebyla milá na kamaráda a tak stejně kamarádi nebyli milí ke mě. Ale ustáli jsme to a už je to zase dobré. Ovšem záleží na tom a to se zase vracím k prvním dvoum odstavcům, jak moc toho člověka raníte.

sad, lying, and okay image girl, dope, and beach image love, kiss, and quote image love, grunge, and couple image

Hallo November

1. november 2015 at 10:58 | Mariiis_N |  Když se potřebuju vykecat
Další měsíc je za náma. Strašně to letí, říkám to pořád. Právě máme za sebou dva měsíce školy, řekla bych, že tam chodím tak týden. Příští měsíc už budou Vánoce, je to neuvěřitelné. Možná už bych měla začít nakupovat pomalu dárky, abych potom zase nelítala po Brně poslední týden před prázdninama, jako každý rok (smích).

A na co se tehle měsíc těším? No určitě na to, že v listopadu příjde do kin poslední díl Hunger games, na to se fakt hodně těším, strašně moc mě zajímá jak to dopadne. Těšíte se taky? Máte tenhle film rádi? Jinak se budu snažit ve škole přežít, asi tak, jak to dělám každý den od té doby, co jsem nastoupila na gympl.

Ani nevím, jestli mám listopad jako měsíc ráda nebo ne. Vadí mě takový upršený podzim, kdy je všude blato a mokro. To vážně nemám ráda. Ale když by tam na konci listopadu napadl sníh a začala by ta pěkná zima která v čr už hodně dlouho nebyla tak to zase ráda mám. To se mi líbí. No třeba se té pěkné zimy letos dočkáme.