girl, grunge, and blue image bw, sea, and gif image mountains, road, and travel image 2016, new year, and gif image

October 2015

Halloween & something special

31. october 2015 at 18:36 | Mariiis_N |  Když se potřebuju vykecat
Co je Halloween určitě všichni víte. Napište mi, jestli se někam chystáte a nebo na halloweenské párty nechodíte, stejně jako já. Možná je to škoda, že se u nás nic takového neslaví. Jasně, máme dušičky, ale musíte uznat, že by nebylo na škodu abychom měli taky svátek jako halloween.
Každopádně vyřezávání dýni jsem si nemohla odpustit. Vyfotila jsem vám je, tak snad se vám budou líbit. Naposledy jsem dýně vyřezávala asi ve třetí třídě ve škole, tak jsem to strašně moc chtěla letos zkusit.


A teď k tomu speciálnímu. Dneska je to přesně dva roky, co jsem si založila tenhle blog. Vůbec jsem netušila, že jsem si blog založila na halloween a nikdy jsem ani nedoufala, že na něm vydržím dva roky. Velký dík patří hlavně vám, protože bez vás by tenhle blog byl nic. Chci vám strašně poděkovat, že sem chodíte, že se vám líbí moje články, že mě dokážete podpořit, když se něco nedaří. Za dva roky jsem už překročila 25k návštev, což je úžasný. Strašně vám děkuju.

The boys who #3

29. october 2015 at 19:38 | Mariiis_N |  The boys who

one day ill meet my prince


Nikdy nezapomeň na to, že jsi byla krásná ještě předtím než ti to on řekl

27. october 2015 at 17:57 | Mariiis_N |  Ostatní♥
Každá holka je krásná. Každá holka je něčím vyjímečná. A každá holka je originální. Jenom každý kluk má jiné dioptrie. Tohle by si měla každá holka uvědomit. Docela iroenické, že to píšu já, když si nemyslím, že jsem hezká. Nikdy nezapomeň na to, že jsi byla krásná i před tím, než ti to on řekl. To, že vám nějaký kluk, který se vám líbí řekl, že jste krásné z vás hezčí neudělá. Ono je taky rozdíl, jestli tady musíme o vnější kráse, nebo o té vnitřní, která je mnohem cenější. Protože vnější krása se změní. Z věkém ustoupí a všechny jsou budeme staré a budeme mít šedivé vlasy. Tak to chodí. Ale ten, kdo se narodil s vnitřní krásou, ten, co se narodil s dobrou duší bude mít dobrou duši pořád. Tohle se nezmění. A proto se také říká, že bychom si měli partnery vybírat podle vnitřní krásy, nikoli podle té vnější.

No ale zpátky k podstatě článku. Vážně nikdy nezapomínejte na to, že jste všechny krásné. Třeba si každé ráno stoupněte před zrcadlo a řekněte si, že vám to dneska sluší, že jste pěkně namalované, učesaná a nebo jste se jen dobře vyspala. Udělá to s vaším sebevědomím divy, to mi věřte.Go to hell

26. october 2015 at 16:50 | Mariiis_N |  Když se potřebuju vykecat
Tenhle článke dokážu shrnout jednou větou: Všechno se sere. Omluvte ten sporostej výraz, ale já mám pocit, že mám neuvěřitelně smolnej život. V podstatě jen chodím do školy a učím se jak debil a pak přijdu dom a zase se učím jak debil a pak jdu spát. Má tohle smysl? A když už se jednou na něco těším, tak se všechno posere. A o čem mluvím? Měli jsme jet s mamkou ve středu do Rakouska s nějakou cestovní kanceláří. Obě jsme se na to dost těšily, že to bude po delší době takové odreagování a že to bude dobrý. No do dneška nám nepřišly pokyny a to jsme měly jet už ve středu. Tak tam mamka dneska volala a oni jí řekli, že se jim rozbil autobus a že nemají náhradní, tudíž se všechno ruší. Jo, možná si řeknete, že je o prkotina, ale když se na něco fakt dlouho dobu těšíte a pakse stane tohle, tak máte náladu hluboko pod bodem mrazu.


Pokud nepřicházíš o přátelé, tak nevyrůstáš

25. october 2015 at 12:21 | Mariiis_N |  Ostatní♥
Proč lidé do našich životů přicházejí a pak po nějakém čase musí zase odejít? Proč nás kamarádi opouští, přestávají se s vámi bavit bez zjevněho důvodu a v několika případech se tváří, jako že vás nikdy neviděla a neví, že s tím člověkem, kterej právě prošel kolem nich ještě před půl rokem kamarádili? Když už se teda s někým nechci dál bavit, tak mu to alespoň vysvětlím. Nejvíce bolí zbohem, ktereé nebylo vyslovené a ani objasněné. A to platí i v kamarádství.

Příjde mě, že v poslední době nějak moc přicházím o kamarády. Přijde mě, že se se mnou baví čím dál méně lidí a ti kteří mě ještě před měsícem na nějaké akci hledali, aby si se mnou mohli popovídat mě po měsíci neřeknou ani ahoj. A to jsme se ten měsíc neviděli. Ono se to možná nezdá, ale i když to jsou jenom kamarádi, tak mě to mrzí. Pro mě je možná kamarádtví víc než vztah, vztah jsem ještě neměla, takže mi na přátelství záleží víc. Beru to, že lidi se mění a zůstanou jen praví kamarádi, ale aspoň teda, když už se někdo rozhodne odejít, tak by mohl říct, proč odchází. Kluky nemá cenu řešit a to ani v přátelsví.

Řekla jsem Bohu, ať mě chrání před mými nepřáteli a začala jsem strácet přátele.

Asi každej z nás se zamiloval do někoho, koho by milovat vlastně neměl

22. october 2015 at 17:16 | Mariiis_N |  Ostatní♥
Tohle je takový zvláštní nápad na článek, ani nevím, kdy se to v mé hlavě zrodilo. Asi někdo mezi tím, jak jsem poslouchala písničky a koukala z okna a čtením knížky.

Asi každej z nás se zamiloval do někoho, koho by milovat vlastně neměl. Známe to všichni a kdo říká, že ne, lže. Přece nikdo se nezamiluje do jedné osoby, se kterou vydrží až do smrti. Takhle to nefunguje. I já byla špatně zamilovaná, bohužel jsem si to uvědomila až po delší době. Kdybych si toho byla vědoma dřív, ušetřila bych si dva roky starostí. Pokud se to starostmi dá nazývat a pokud se to vůbec dá nazývat zamilovaností, 6 až 8 třída. Otázkou však je proč se většinu zamilujeme do nesprávně osoby? Já stojím za názorem, že to tak má být. Musíme se zamilovat do špatné osoby, do někoho, koho by jsme vlastně nikdy milovat neměli, abychom potom, za nějaou dobu mohli najít tu správnou osobu a být konečně šťastní. Takhle to asi funguje a my to budeme muset příjmout. Zatím na tu správnou osobu čekám, a myslím, že si ještě chvíli počkám a víte co? Nevadí mi to. Mohlo by mi vadit, že si o mě kluci říkají, že všechny odmítám a že je zajimá jestli si někdy něnkoho najdu. Jo sice to není moc příjemný, když zjistíte, že si o vás tohle říkají, ale co už. Hold každý si musí projít tím, že se zamiluje do špatné osoby, jinak by potom nenašel tu správnou.


Citáty 1.8

20. october 2015 at 17:17 | Mariiis_N |  Citáty
Nekonči, dokud nejsi spokojená. Chceš vysvětlení? Zeptej se. Chceš být úspěšná? Pracuj. Nespokojuj se s výsledky, které nechceš. Nekonči, dokud nejsi spokojená.

Nemám ráda vzpomínky, protože brzy přijdou slzy. A já opět poruším slib, který jsem si dala. Je to neustálá bitva. Válka mezi vzpomínáním a zapomínáním.

Vidím, že věci nejsou tak, jak by měly být a že ti není dobře. Vím, že se trápíš, že se ničíš. Jsi nešťastná. Ale potřebuji, abys zůstala silná a překonala to, protože věci se zlepší a život bude pokračovat. Tyhle momenty smutku jsou tu jen proto, aby nám ukázaly, jak nádherné jsou ty dobré momenty.

Všechno je ve tvé mysli. Tady to všechno začíná. Vědět, co chceš, je první krok k jeho dosažení.

Překážky tě nemusí zastavit. Vrazíš-li do zdi, neotáčej se a nevzdávej se. Najdi způsob, jak ji přelézt, projít nebo obejít.

Udělala jsem to proto, aby mě měli lidé rádi? Ne, nesnáším lidi. Udělal jsem to, proto, aby na mě nezapomněli? Ne, udělala jsem to proto, že to tak bylo správně.

Když říkám, že jsem v pořádku, nemyslím, že jsem v pořádku.Mám na mysli, nedělej si o mě starosti.

Vystraš svět : Buď tím, kdo říkáš že jsi a říkej pravdu.

Každý příběh má tři strany. Tvojí, mojí a pravdu. A nikdo z nás nelže.

Byla nezastavitelná. Ne proto, že neměla pochyby a selhání. Ale proto, že i přes ně pokračovala.

Filmy a seriály

17. october 2015 at 23:25 | Mariiis_N |  Ostatní♥
Pokud čekáte, že tenhle článek bude obsahovat nějaké moje oblíbené filmy, seriály nebo něco takového, asi vás sklamu. Tenhle článek bude zcela o něčem jiným.

Proč se my holky tak často a rády díváme na romatické filmy, ve kterých jsou všichni zamilovaní a dokonale to tak klape? Podle mého názoru je to proto, že utíkáme od reality. Řekněte, kdo z vás by nechtěla zažít lásku jako ve filmu? Určitě každá holka by chtěla. Proč se zamilované filmy vůbec točí? Protože kdyby se točili podle reality, tak by se na ně nikdo nekoukal. Taky se na tyhle filmy nebo seriály dívám, protože před něčím utíkám.

Podle mě jsou filmy i jeden z důvodů tak častých rozchodů. Lidem jsou do hlavy vtloukány ty bezchybné dokonalé vztahy, ale málokomu dojde, že v reálné životě to tak kolikrát nefunguje.

TT: Život pozpátku

15. october 2015 at 18:57 | Mariiis_N |  Téma týdne
Napadlo vás někdy, jaké by to bylo kdyby jsme žili život pozpátku? Jaké by to bylo, kdyby to bylo všechno obráceně. Jen si to představte. Pojďmě se podívat na to, jak by to vypadalo.

Život by začal smrtí, tím by bylo veškeré trauma překonáno. Ze začátku by to teda nebylo moc dobrý, ale v postupně by se náš zdravotní stav zlepšoval. Pak by jsme začali dostávat důchod, aby jsme si mohli něco koupit, když už je nám natolik dobře, že dokážeme sami dojít na nákup, nebo se jet někam podívat. Po nějakém čase by nám už bylo nakolik dobře a byli bychom na tolik schopní, že bychom nastoupili do práce. Po nějakém čase, když už bychom byli mladí, bychom se dostali do školy a prožívali bychom naše nejlepší léta života. A nakonec bychom opustili tenhle svět no, však víte jak (smcích).

Řekněte, nebylo by to lepší? Možná jo, možná ne. Rozhodnout bychom se mohli jedině tehdy, kdy bychom to zažili, což se nám asi (určitě) nikomu nepovede. Ale na zamyšlení dobrý ne?

Až příliš mnoho učení

13. october 2015 at 17:35 | Mariiis_N |  Když se potřebuju vykecat
Asi mě bude trvar delší dobu, než si zvyknu na systém gymplu a na to, že se musím učit každý den fakt hodně, déle než jsme si myslela. Myslela jsem si, že se to během jednoho měsíce tak nějak zlomí a že už to bude v pohodě a nebude mi učení dělat moc velký problém. Bože jaká naivní holka jsem. Je to docela dost příšerný. Nechci propadnout, takže se logicky musím učit a že se učím docela dost. Jakou to pak ale má cenu, když z infomatiky a výpočetní techniky i přes všechno učení dostanu 4-5? Ale tohle mě nejak netrápí. Expert přes počítače nikdy nebudu a ani nechci být. Takže bych si tam tak chtěla udržet trojku a byla bych spokojená. Nejhorší předměty jsou asi bilogie, fyzika! a občas i čeština. Proč je ten vykřičník u té fyziky? Protože absolutně nechápu, co tam ta učitelka vykládá, něco takového jde absolutně mimo mě a já jen sedím a opisuju z tabule věci a tajně se modlím, aby mě nevyvolala k tabuli a to ji máme 3x týdně. Peklo.

Ale dneska jsem přece jenom měla radost, nebo ještě i radost mám. Fakt jsem se učila na písemku z matiky a byla jsem z toho na prášky, protože mi ty příklady vůbec nevycházeli a ani kamarádka to nevěděla. A já dostala na písemku dvojku. Bože, dvojku. Nechápu to. Ještě větším překvapením se dneska stalo 1/2 z češtiny za což jsem mega ', mega moc ráda, páč máme druhou nejhorší učitelku na škole. Většina děcek dostala čtyřky a pětky a já 1/2 nechápu to.

Inspiration #1

10. october 2015 at 18:41 | Mariiis_N |  Inspiration
Book recommendations: http://bookslover99.blogspot.com

We all love autumn

8. october 2015 at 16:43 | Mariiis_N |  Ostatní♥
Přemýšleli jste někdy nad tím, proč tolik lidí miluje podzim? Vsadím se, že ne. Já se vás teď pokusím donutit zamyslet se nad tímhle tématem. Rozhodně všichni milujeme takový ten krásný teplý podzim, kdy všechno hraje teplými barvičkami, ještě je docela teplo a hlavně - neprší. Já osobně miluju hlavně tu barevnost přírody na podzim. Když se jdu projít do lesa a všechno je tam zbarevné od žluté, přes oranžovou, červenou až po světlě, někdy i tmavě hnědou. No není to nádhera? Co se přírody týče, je podzim určitě jedno z nejkrásnějších období.

Musím zmínit i Halloween, který se slaví sice v zahraničí, a my máme dušičky, ale určitě jsme si taky někdy zkoušeli vyřezat nějakou tu dýni, někdo se třeba i zkoušel převléct do nějakých kostýmů. Vyřezávání dýni k podzimu prostě patří a i já mám letos v plánu nějaké vyřezat.

Zdobení pokojíčku. Dekorovat pokoj/dům/byt můžeme v každém ročním období a vždycky to bude vypadat úžasně a na podzim obzvlášť. Když máte všechno vyzdobené do podzimních barviček a hoří vám někde na poličkách svíčky. Vždyť to je paráda. Další co je na podzimním období super je, že sice ještě není taková úplná zima, ale už se dají nosit svetry a dá se popíjet kakao a čaj. Kdo ještě nepřišel na chuť podzimu, tak tomu se upřímně divím.

Fall ♥ | via Tumblr - image #3407998 by marine21 on Favim.com Untitled 🎀

6 pro mě nejatraktivnějších herců

6. october 2015 at 16:37 | Mariiis_N |  About Mariiis_N
Tenhle článek mě v rozepsaných leží už rok. Vážně. Přesně si pamatuju, kdy jsem ho psala. Bylo to minulý rok v létě, když jsme byli s našima v severních čechách (smích). Nevím, proč jsem ho do teď nevydala každopádně jsem ho dneska otevřela a zjistila jsem, že je tam hodně co upravit a předělat, protože můj vkus se za ten rok docela značně změnil (smích).

1. Channing Tatum
- kdo z vás někdy viděla Supernáhradníka, Milý Johne a nebo Let's dance určitě ví, o čem mluvím. Komu se sakra nelíbí Channing? Taková holka snad ani neexistuje (smích).

Untitled Channing <3 Sooo hot

Muzikál Děti ráje

4. october 2015 at 21:37 | Mariiis_N |  Doporučuji
Dneska jsme byli s našema a s tetou na muzikálu Děti ráje. A musím vám říct, byla to pecka! Fakt vám to doporučuju. Byl to nejlepší muzikál, kterej jsem kdy viděla. Celý muzikál je krásně provedenej a jsou tam fakt dobré jak herecké, tak i taneční výkony. Byli jsme na tom v Boby centru v Brně a budu to tady opakovat asi ještě hodněkrát, ale strašně moc se mi to líbilo. Jestli máte někdy v sobotu nebo v neděli volno, jděte se na to podívat. Trvá to sice čtyři hodiny, ale uteče vám to hrozně rychle a ani nepoznáte, že to tak dlouho trvalo. Obdivuju ty účinkující, že to čtyři hodiny vydrží tam pořád takhle něco dělat. Jedna z dobrých věcí na tom muzikálu je, že jsou tam písničky od Michala Davida, kterého určitě všichni znáte a jeho písničky určitě taky. Takže si zazpíváte a užijete si ho. Kdybych měla podovat, tak dám 7/5, fakt to bylo krásný.


Hallo October!

2. october 2015 at 15:58 | Mariiis_N |  Když se potřebuju vykecat
Tak a je to tady. Vím, že prvního října bylo včera, ale měla jsem včera moc učení a tak článek píšu až dneska. Vždyť je to jedno. Říjen jen jeden z mých nejoblíbenějších měsíců, protože je to takovej ten krásnej podzim, když je všechno krásně zabarvený a je ještě docela teplo.

No a taky máme první měsíc prázdnin za sebou a podle některých by to měl bát právě ten zlomový měsíc, když se nám přestane stýskat po děckách ze základky a pomalu na ně začneme zapomínat. Já to mám přesně naopak. Víc a víc se mi po děckách stýská a mám takový pocit, že už se nikdy s nikým nebudu tak dobře kamarádi a s nikým nebudu mít tak perfektní kamarádský vztahy jako právě na základce. Chybí mi to. Chybí mi děcka, se kterýma jsem si úplně nejvíc rozumněla.

Hello, October Untitled | via Tumblr Rock 'n roll is in my soul | via Tumblr Untitled