girl, grunge, and blue image bw, sea, and gif image mountains, road, and travel image 2016, new year, and gif image

August 2015

Ohlédnutí za prázdninami 2015

31. august 2015 at 15:53 | Mariiis_N |  About Mariiis_N
Jak jistě všichni víte, dneska je poslední prázdninový den a proto mě napadlo, že bych mohla napsat takové ohlednutí za letošními prázdninami. Letošní prázdniny byly nejlepší ke všech, které jsem zatím prožila. Stalo se toho opravdu hodně.

ČERVENEC
Začnu teda posledním dnem školy a rozlučákem. Je to sce ještě červen, ale určitě sotjí za zmínku. Byly to vlastně poslední momenty s mou třídou, se kterou jsou prožila čtyři roky a ať už byly chvilkama špatné nebo ne, tak jsem za ně hrozně ráda. Nebyli jsme moc dobrá třída, ale většina lidí mi bude chybět.
Hned začátkem července jsme slavili bráchovi narozeniny. Pak jsme 4.července odlétali na dovolenou na Kanárské ostrovy. Byla to ta nejhezčí dovolená, na které jsem zatím byla. Možná za to mohl i ten kluk z anglie, kterého jsem tam potkala. Naprosto jsme si to všichni užili a hned bych se tam vrátila, byla to vážně paráda. Hlavně to teplo, bazény a oceán.
Když jsem přijela z dovolené, tak jsem za dva dny jela na tábor, byl taky skvělej, příští rok už možná pojedu jako vedoucí, uvidíme.


TT: Mít rád vs. milovat

30. august 2015 at 13:38 | Mariiis_N |  Téma týdne
Téma týdne je docela složité, ale celkem oblíbené. Už jsem na tohle téma četla hodně článků a proto jsem se rozhodla, že napíšu i já článek.

Mít rád vs. milovat. Říká se, že když tě kluk rozesměje, máš ho ráda. Ale když tě rozpláče, miluješ ho. Nevím, jestli je to tak úplně pravda. Proč bych nemohla plakat pro někoho, koho máme jenom rádi. Jo, něco k němu citíme, ale není to přesně láska. Co je vlastně láska? Cit, ale to už se dostáváme zase k jinému tématu.

Prý když se mi holky zamilujeme, vidíme i v tom největším debilovi boha. Možná na tom něco pravdy bude. Já jsem spíš zastánce pouze toho mám rád. Přece jenom jsem hodně mladá a myslím si, že kamarádi na tuhle dobu stačí. Kamarády máme rádi, ale nemilujeme je, proto kolikrát přátelství vydrží mnohem déle než vztahy. Je to složité.

Každopádně mezi mít rád a milovat je ohromný rozdíl. Co znamená slovo miluji tě. Znamaná to, že nám na někom záleží více než na sobě a že bychom pro něj byli schopni obětovat cokoli. V dnešní době se slovem miluji tě strašně moc plýtvá. Lidé to říkají témeř n potkání a vůbec si neuvědomí, jakou to slovo má váhu a co může pro jiného znamenat. Měli bychom si to pořádně rozmyslet, než to vypustíme z pusy. Přece všichni víme, že nějaké slovo může bolet víc než facka. A když nějaký kluk řekne holce, která je do něj zamilovaná, že ji miluje a nemyslí to vážně, strašně rychle jí to zlomí srdce.

Poznám, jestli mám někoho ráda, ale nejsem si zcela jista, jestli dokážu poznat, že jsem do někoho zamilovaná. Když se teď dívám dozadu na své minulé ,vztahy", nevím jestli jsem do těch klukůbyla přímo zamilovaná. Určitě jsem je měla hodně ráda to jo, ale jestli to byla zamilovanost, nevím. Ale to už nemá cenu řešit, je to dávno za mnou.

Abych to nějak shrnula, mezi mít rád a milovat je obrovský rozdíl a obě ta slova mají úplně jinou váhu. Zvlášť slovo milovat. A teď mluvím hlavně k vám kluci. Pořádně si to prvně rozmyslete, než řeknete holce, že ji milujete. To samé platí samozřejmě i pro holky.

Proč se bojím střední školy

28. august 2015 at 18:20 | Mariiis_N |  Ostatní♥
Zbývá nám poslední víkend prázdnin, měli bychom si ho užít naplno. V pondělí už půjdeme spát s tím, že musíme vstávat, budou nás budit ty strašné zvuky budíků a my se zase budeme vracet do školy. Někdo to své staré, někdo do nové, přesně tak, jako je to tenhle rok u mě.

Jistě víte, že jsem se dostala na gymnázium a že tam taky nastupuju. A proč se toho bojím? Nejsem zrovna nejvíc hovorný člověk, nebo ne, řeknu to jinak. Já jsem hovorný člověk, ale né ve společnosti nových lidí, lidí které neznám. Potřebuji čas, než někomu začnu důvořovat a než se s někým začnu pořádně bavit. Trvá mi to, takže už se vidím, jak budu minimálně první měsíc jenom sedět v lavici a nikdo si mě nebude všímat.

Další důvod je ten, že mám strach, že se jim nebudu líbit. Že si nenajdu žádnou kamarádku/kamaráda. Někoho komu bych mohla věřit, svěřit se mu se vším, tak jak to bylo na základce. Bojím se toho, že prostě nezapadnu, nebudou mě mít lidi ve třídě rádi, nebudou se se mnou chtít bavit.

Asi jako každý, kdo jde na novou školu a nikoho tam nezná, má asi taky trochu strach z učitelů. Přece jenom nový učitelé, nové metody učení a tak dále. Co když si na mě zasednou a já pak hned v prvním ročníku na střední propadnu? Nebo co když to budou blbí učitelé, kteří nebudou umět látku dostatečně dobře vysvětlit?

Možná si říkáte, že jsem se asi úplně zbláznila, že se nemám čeho bát a tak. Ale ruku na srdce. Copak vy jste se před odchodem na střední nebáli?

♡ ...

Jižní Morava | part 2

27. august 2015 at 22:17 | Mariiis_N |  Travelling
Mám tady dalších pár fotek z našeho krátkého výletu.


Poslední dny prádnin

26. august 2015 at 14:23 | Mariiis_N |  Když se potřebuju vykecat
Já vím, že jsem děsně otřesná, protože vám to, že prízdniny pomalu ale jisté končí ještě připomínám, ale smířit se s tím stejně všichni musíme, tak co.

Rozepisuju teď nějaké články, takže než začne škola, měla bych mít ještě docela dost nápadů, pak už to bude taková možná i docela horší.

Ptali jste se mě, jestli ještě někam o prázdninách pojedu. Nepojedu, ode dneškado pátku tady bude kámoška, tak aspon něco.

Tohle byl jen taková hodně stručný článek, spíš informační, nebo jak jinak bych to nazvala. Brzo bude další část fotek z jižní moravy, těšte se.

Новости one-and-only-beauty.tumblr.com // Be Classy | via Tumblr

Jižní Morava | part 1

24. august 2015 at 21:41 | Mariiis_N |  Travelling
Ahoj všichni. Dneska jsme se vrátili z jižní Moravy a bylo to tam nádherný. Mám pro vás první dávku fotek.


Yesterday and first day in Mikulov

22. august 2015 at 22:50 | Mariiis_N |  Když se potřebuju vykecat
Nějak jsem se během včerejška nestihla ozvat, jo já vím. Dneska vám píšu z Mikulova. Odjeli jsme s rodinou na tři dny do Mikulova na kola a prostě po okolí. Musím říct, že je to tady krásný, opravdu. Máme nádhernej pokoj a tady v Mikulově je nádherné náměstí.

Včera byla v kamarádčině vesnici pouťová zábava, tak jsme tam byli. Byla to super akce, snad jedna z nejlepších zábav zatím. Byla tam skupina, která sice hrála spíš anglický písničky než český, ale i tak to byla pecka. Za sebe a myslím, že si za ostatní můžu říct, že jsme si to užili a doufám, že alespoň v tomhle roce ještě pár takových akciček bude.

A jaké plány na víkend máte vy?

Shrnutí uplynulých dnů

20. august 2015 at 21:33 | Mariiis_N |  Když se potřebuju vykecat
Přeji pěkný, konečně už neupršený čtvrteční večer.
Rozhodla jsem se, že vám sem napíši, co se od pondělí událo, takže si vemte popcorn nebo si uvařte čaj a přeji příjemné čtení.

Pondělí: Už delší dobu jsme se domlouvaly s kámoškou, že u ní budu spát. Domluvily jsme se tedy, že přijedu v pondělí navečer. Přesněji jsem dorazila někdy kolem šesté. Šly jsme si pak večer akorát zaběhat a koukaly jsme na Harryho Potter a prince dvojí krve. Jeden z mých nejoblíbenějších dílů.

Citáty 1.6

19. august 2015 at 10:42 | Mariiis_N |  Citáty
Pokud nedokážeš říct pravdu lidem, na kterých ti nejvíc záleží, nakonec ztratíš schopnost říkat pravdu i sám sobě.

Posunout se neznamená že na něco zapomeneš. Prostě to znamená, že musíš přijmout co se stalo a žít dál.

Vzpomínky jsou jediný ráj ze kterého nemůžeme být vyhnáni.

To, že som kvôli tebe stratila hlavu neznamená, že stratím aj nohavice a podprsenku.

Před časem jsem se naučila lidem věci nevysvětlovat. Mají totiž potom mylný pocit, že mají právo vědět o všem, co dělám.

Kdybych měla křídla

18. august 2015 at 9:12 | Mariiis_N |  Ostatní♥
,,ANGELS CAN FLY" SHE SAID AND JUMP

Co bych dělala kdybych měla křídla? Odpoveď je víc než jednoduchá. Letěla bych pryč. Uletěla bych někam hodně daleko, prostě bych odstěhovala a nemusela bych platiti dopravdu (smích). Taky bych mohla cestovat po různých místech, aniž bych se musela bát, že se mnou spadne letadlo, nebo že se vybourám v autě. Lítala bych si vzduchem, jak by se mi chtěla a kudy by se mi chtělo. Nebyla bych omezována silnicemi, cestami, dálnicemi a tak podobně. Mohla bych být volná, svobodná.

Proč vlastně my jako lidé nemáme křídla? Asi proto, že kdybychom měli křídla, představte si, jaký by nastal na obleze chaos. Vážně představte si to. Tisíce lidí, s křídlama jak motýli, co létají vzduchem. Vždyť by se tam nedalo zachvíli ani hýbat. Proto asi mají křídla jen motýli a ptáci. Oni nejsou tak velcí, jako my lidé a nezabírají tolik místa ve vzduchu. Však jednoho dne přeci jenom poletíme. A bude to právě tehdy, až nebe zavolá naše jméno.

. Sea Sky Sun Beach Birds

Food inspiration #2

17. august 2015 at 9:02 | Mariiis_N |  Inspiration

TT: Vnitřní démon

16. august 2015 at 12:29 | Mariiis_N |  Téma týdne
Když jsem nad ním tak stála s tím nožem v ruce a koukala se na něj. Došlo mi, že to nechci udělat. Došlo mi, že to není správné a že já taková nejsem. Vždyť jsem ho milovala. Zranil mě, to je pravda, ale to není důvod, proč bych ho měla zabít. Bojovali ve mě dvě strany. Strany dobra a zla. A bylo jen na mě, jestli se dokážu té straně zla vzepřít. Podíval se mě a se slzama v očích mi řekl: ,,Ty taková nejsi, prosím tě, nedělej to. Nechoval jsem se k tobě správně, ale strašně mi to mrzí." Třepaly se mi ruce, nejvíce ta ruka, která svírala nůž. ,,Nejsi vrah, musíš do překonat, dokážeš to." V tu chvíli jako by se ve mě něco zlomilo. Vybavily se mi všechny krásné vzpomínky, které jsem s ním zažila. Pustila jsem nůž a rozplakala se. Obrovskou bitvu na život a na smrt, která se odehrávala uvnitř mě, vyhrála strana dobra. Naštěstí.

Vnitřní démon, to je to, co ji nutilo, aby ho zabila. Co jí našeptávalo, co všechno jí udělal a že už nemá cenu aby žil. Každý v sobě máme takového démona, ale záleží jenom na nás, jestli mu podlehneme.

Podívejte se třeba na Harryho Pottera, vzpomněla jsem si na to, protože jsem se na něj včera dívala. Taky v sobě měl zlého démona. Byl viteál a sídlil v něm kousek pošpiněné Voldemortovi duše, ale překonal to. Taky nemusel. Ale chtěl, protože veděl, že není špatný člověk. A přesně tak je to i s náma.


Liebster Award Tag

15. august 2015 at 7:43 | Mariiis_N |  Tags
Byla jsem nominovaná a to hned 2x do tohohle tagu. Kdysi jsem tenhle tag už dělala, ale je to poměrně dlouhá doba, tak jsem se rozhodla, že ho udělám znova. Moc děkuji holkám za nominaci.

Takže začneme tedy fakty:
1. Do letošního roku jsem nesnášela růžovou barvu
2. A najednou mi nějak přestala vadit
3. Na stole mi už rok stojí nenačatá nutella (smích)
4. Měla jsem 9 krytý na mobil a z toho jsem už 4 zničila
5. I když mi je 15, mám v posteli pořád plyšáky
6. Děsím se střední školy
7. Vždycky mě zajimalo proč nejsou v česku střední školy stejné jako v americe
8. Šetřím a nevím na co (smích)
9. Zkoušela jsem si psát deníček
10. Vydrželo mě to dva dny
11. Mám levý oko menší než pravý a i na ně hůř vidím

Tatry | Video

13. august 2015 at 22:02 | Mariiis_N |  Travelling
Tentokrát už úplně poslední článek týkající se Tater. Psali jste mi, že byste chtěli vidět, video, což mě vážně hodně potěšilo, tak snad se vám bude líbit.


Tatry | Last Day

12. august 2015 at 21:33 | Mariiis_N |  Travelling
Dneska už píšu z domova. Na jednu stranu se mi tam hrozně moc líbilo a na druhou stranu jsem strašně ráda, že už jsem doma.

Program na dnešek byl naprosto jednoduchý, navštívit jeskyni a jet domů (smích). Dom jsme přijeli až mezi semdou a osmou hodinou. Bylo strašný vedro, ostatně jako celou dobu, ale zase lepší, než kdyby pršelo. Jeskyně byla nádherný, opravdu je až neuvěřitelné, co příroda dokáže vytvořit. Bohužel jsem tam nemohla fotit, takže fotky z jeskyně nemám.

Potom už jsme jenom sedli do aut a čekala nás dlouhá cesta. Na oběd jsme se dostali až nějak kolem čtvrt na 6 (smích). Oběd na čas no. Cestou domů jsem stříhala video, tak vám to pak sem dám. Pokud to ovšem chcete vidět.

Včera se mě v komentářích někdo ptal, jestli ještě někam jedu. Jo ještě se chystáme s rodinou příští sobotu na pár dní do Mikulova, na což se taky těším. Užívejte si prázdniny. Už toho moc nezbývá.


Tatry | Day 4

11. august 2015 at 22:30 | Mariiis_N
Náš pobyt v Tatrách se pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Zítra už pojedeme domů.

A jaký jsme vlastně měli dneska program? Vyjeli jsme lanovkou ke skalnatému plesu a pak jsme šli po takové strašně dlouhé kmenité cestičce. Bylo to úžasné. Cestou jsme sbírali borůvky a maliny. Potkávali jsme taky hodně vodopádů a potoků, ve kterých se dalo svlažit nohy, což bylo velmi příjemné, vzhedem k vedrům, které jsou i tady v Tatrách. Dnešní výlet bych hodnotila jako jeden z nejhezčích. Ta krajina byla opravdu úchvatná.

Celý výlet jsme zakončili na bobové dráze, což bylo taky super. Bobové dráhy miluju a vždycky když se nějaká naskytně, nemůžu vynechat. Nemohla jsem vynechat ani letos. Stačily jen dvě jízdy, ale byla to paráda.Tatry | Day 3

10. august 2015 at 23:13 | Mariiis_N |  Travelling
Dnes se hlásím extrémně pozdě a hned na úvod mám tady jednu věc, kterou bych vám chtěla říct. Není tady zrovna moc dobrý wifi připojení, takže se omlouvám, že nenavštěvuji vaše blogy. Ale slibuju, že když bude lepší wifina a nebo prostě až budu doma, tak se na všechny články určitě podívám. Nebojte se.

Dnešní den měl být prý taková oddechový. No neví, co si naši představí pod pojmem oddechový den (smích). Nejprve jsme se projeli deset kilometrů na pltích (něco jako vory). Musím říct, že to bylo suprový. No cesta zpátky už byla horší. Jeli jsme to na kolech. Trasa byla parádní, ale přeci jenom když jedete na kolech ve vedrech 35 stupňů, není to nic moc. Každopádně jsme to zvládli.

Potom jsme se jeli naobědvat a čekal nás hrad Stará Lubovňa. Hrad byl celkem pěkný, ale prohlídka byla šíleně dlouhá. Trvalo hrozně dlouho. Nakonec jsme do hoteu dojeli asi kolem sedmé hodiny a byli jsme všichni úplně mrtví (smích).


Tatry | Day 2

9. august 2015 at 21:13 | Mariiis_N |  Travelling
Čauahoj všichni.
Jsme tady s dalším článkem z našeho výletu do Tater. Dneska je den číslo dvě a je to asi ten nejnáročnější den z celého výletu. Vzbudili jsme se nějak kolem sedmé a v osm jsme šli na snídani. Ve čtvrt na deset jsme už měli zaparkované auta na parkovišti a čekal nás výstup na Popradské pleso. Kdo jste tam ještě nikdy nebyli určitě se tam jeďte (nebo spíš jděte) podívat, je to tam opravdu nádherný. No však uvidíte z fotek.

Když jsme došli na Popradské pleso vydali jsme se ještě na další dvě plesa. Čekalo nás převýšení 400 metrů a musím říct, že to nám tedy dalo pořádně zabrat. Měli jsme co dělat, abychom tam vůbec vylezli. Šlo se jenom po kamenech, no prostě v horách. Ale musím říct, stálo to za to. I když podruhé bych tu cestu možná už neabsolvovala. Nevím (smích). Když jsme scházeli zpět, začalo hřmět, takže jsme byli všichni rádi, že jsme u auta.

Celý den jsme lezli po horách, přesněji teda osm hodin na nohách jsme byli. Ale bylo to opravdu úžasné. Moc se mi dnešní den líbil. Snad se vám budou líbit i fotky. Já moc ráda fotím kytky a přírodu obecně, ale to z fotek určitě poznáte.

Popradské pleso

Tatry | Day 1

8. august 2015 at 20:47 | Mariiis_N |  Travelling
Krásný sobotní večer.
Dneska nezdravím z domona, jako obvykle každý den, ale z Vysokých Tater. Odjeli jsme s rodiči, sestřenicí a ještě s dvouma rodinama na 5 dní do Tater. Jelikož je tady wifi, rozhodla jsem se, že vám budu každý den přidávat nějaké fotky, co jsme za ten den všechno navštívili. Dneska se neudálo nic moc zajimavého, pouze jsme strávili asi osm hodin na cestě, pak jsme se šli večer projít a viděli jsme nádherný západ slunce. Není nic hezčího než západ slunce, když zapadá za horama.

Ještě jsme teda navštívili něco jako skanzem, akorát tam do teď ještě bydlí lidi v některých domech. Bylo to docela zajimavé, ale musím říct, že v Česku máme mnohem hezčí skanzeny.

Pro více fotek sledujte můj instagram.

všechny fotky jsou z mého foťáku, kupodivu žádný weheartit (smich)

Need relationship?

7. august 2015 at 15:42 | Mariiis_N |  Ostatní♥
LÁSKA SE ROZDĚLUJE NA NĚKOLIK DRUHŮ. JE LÁSKA K ŽIVOTU, LÁSKA K RODINĚ, LÁSKA K DOMÁCÍMU MAZLÍČKOVI, LÁSKA NAPŘÍKLAD K CESTOVÁNÍ. A PAK JE TU LÁSKA HOLKY A KLUKA V MLADÉM VĚKU. A TO JE PRÁVĚ TO, CO MI CHYBÍ.

V poslední době nad tím docela hodně přemýšlím. Tak nějak mi to všechno chybí. Chybí mi to, že vím, že je tu někdo kdo mě miluje stejně jak já jeho. V tomhle ohledu mi chybí hodně věcí. Když vidím kamarádky, spolužačky a nebo úplně cizí holky, jak se drží s někým za ruku a v jejich obličejích je vidět to štěstí. Nechci říct, že jim závidím, tak to není. Jen bych něco takového taky chtěla zažít.