girl, grunge, and blue image bw, sea, and gif image mountains, road, and travel image 2016, new year, and gif image

April 2015

[29.4.2015] Brno

29. april 2015 at 17:43 | Mariiis_N |  Když se potřebuju vykecat
Dneska jsme byli se školou v Brně. Měli jsme jet na nějaké divadlo o holocaustu a pak na besedu s pamětníkem. Divadlo bylo strašný (smích). Fak strašný. Představte si strašný divadlo a ještě to znásobte. Nedělám si srandu. Bylo to prostě divný a myslela jsem, že tam usnu. Neusnula jsem, naštěstí (smích). Každopádně ta beseda byla zajimavá. Bylo to super, ale takovým zvláštním způsobem. Bylo zvláštní poslouchat, jak někdo vypráví o tom, jak byl v Terezíně a tak. Následně jsme jeli na židovský hřbitov, což asi prvně v plánu nebylo, každopádně to bylo dobrý. Ten hřbiton mi přijde oproti normálním křesťasnkým strašně strašidelný. Byli jste tam někdy někdo? Přišlo mi to trochu jako takové to, když v hororech vylézají upíři z hrobů. Nějak tak. No v noci bych tam rozhodně nevzlezla.

Btw. poslechněte si novou písničku od Raega, stojí za to.

Rose Untitled

Myslím si..

27. april 2015 at 16:47 | Mariiis_N |  Ostatní♥
..že ta nejděsivější věc na světě je, že nikdy doopravdy nevíš, jaké úmysly s tebou lidé mají.

To je tak sakra pravdivý. Ještě řekněte že ne. Jestli vám to nepříjde pravdivý, tak se nad tím nachvíli zamyslete a ono vám to po čase začne pravdivý připadat. Není možný aby to někomu nepřišlo pravdiný. Ne.

Je to strašně děsivý. Nikdy nemáte 100% jistotu. Nikdy nikomu nemůžete věřit úplně nejvíc. A když to uděláte, je to pak jenom vaše vina, že se spálíte. Nikomu nikdynevěřte úplně. Nikomu nikdy. Pak je z toho akorát sklamání. Do lidí nevidíte, stejně jako lidi nevidí do vás. A proto se z nejlepšího kamaráda může vyklubat zdráce, a naopak z náhodného kolemjdoucího kamarád. Nikdy doopravdy nevíte, jaké úmysly s váma lidi mají, proto se mějte na pozoru. Jedině tak předejdete zklamání.


Fotím #přišlo jaro

26. april 2015 at 13:41 | Mariiis_N |  Fotogalerie
Venku je pěkné počasí, všechno začíná kvést a to bych nebyla já abych se něco nesnažila vyfotit (smích). Strašně moc miluju fotky kytek, fakt že jo a určitě to poznáte, protože kytek je tady opravdu hodně. Všechny (nebo alespoň většina, ale myslím že všechny) fotky, jsou ve čtverečku a je to z důvodu toho, že se vždycky rotmýšlím jestli je dát na instagram nebo ne, a proto je fotím (nebo spíš následně oříznu) hned do čtverečku. Snad se vám fotky budou líbit.


Život je premiéra - repríza nebude

24. april 2015 at 19:35 | Mariiis_N |  Ostatní♥
A to by si měli všichni uvědomit. Žijeme jen jednou, nikdy se to už opakovat nebude. Nikdy nebudete mít možnost být bezstarostnými dětmi, nikdy už neprožijete roky na základce a následně na střední. Nikdy už vám nebude 15, 17 a ani 30. Nikdy už nebudete úplně nejhubenější a ani nejzdravější. Už to bude jenom horší. S přibývajícím věkem, je všechno horší.

Prostě si užívejte života dokud můžete. Dokud jste mladý. Využijte každou minutu k něčemu, na co budete vzpomínat. Protože to, co zažijete teď budou vaše nejlepší vzpomínky. Jenomže bohužel musíte sestárnou. abyjste to pochopili. A tak to platí pro všechny, i pro mě. Využijte každé minuty ke splnění vašeho snu. Neseďte pořád jenom u počítače, choďte ven.

Říkejte věci, které byste normálně neřekli, odmlouvejte. Běžte se projít, když máte ráno školu. Dělejte všechno, co chcete udělat. Prostě si to užívejte naplno, opakovat se to nebude, na to nezapomeňte. Život je krátký. Porušujte pravidla, odpoustějte rychle, líbejte se pomalu, milujte upřímně, smějte se nehlas a nikdy nelitujte toho, co vás rozesmálo.

rose

A co teď?

22. april 2015 at 15:25 | Mariiis_N |  Doporučuji
Dneska jsme se dozvěděli výsledky z příjmaček (teda alespoň většina). A jak sjem dopadla? Jsem přijatá na obě školy. Jo, asi si říkáte, že bych měla být ráda, přijali mě, pohodička a tak. Ale pro mě je to spíš prohra. Neříkám nic špatnýho. Jenom by pro mě asi bylo jednodušší dostat se na jednu školu. Teď totiž přichází ta nejhorší a nejtěžší otázka. Kterou školu si vybrat? Absolutně nevím. Celkem mě to táhned do Brna, ale mamka říká pravej opak, že mám jít na tu druhou. A co já sakra mám dělat? fakt děsný rozhodování. A vůbec netuším, jak to udělám a kterou školu si vyberu. A jak jste dopadli vy? Podle čeho byste se vy rozhodovali, na kterou školu nakonec jít?

Untitled | via Tumblr

Citáty 1.1

20. april 2015 at 14:39 | Mariiis_N |  Citáty
Život je plný falešných lidí , ale předtím, než se rozhodneš soudit , ujisti se, že nejsi jeden z nich.

Vždy buď opratrný k věcem, které uslyšíš o ženě. Hlouposti se šíří buď muži, kteří ju nemohli mít a nebo ženou, která se jí nemůže vyrovnat.

Chvíli se myslíme, že jsme pro někoho všechno. No časem zjistíme, že jsme byli jen hloupá možnost.

Člověk se nikdy nezmění sám od sebe. Mění ho lidé, okolnosti a události.

Mám spoustu chyb, ale mě to nevadí.
Ten, co mě má rád, si zvykne.
Ten, co mě miluje, si jich ani nevšimne.
A ten, co mě nenávidí, mě netrápí.

Smutná pravda je, že tolik lidí je do sebe zamilovaných, ale stejně netvoří pár.
A tolik lidí tvoří pár, ale nejsou do sebe zamilovaní.

Zapomenout můžeš, ale vzpomínkám se neubráníš.

Až tě někdo naštve, tak počítej do deseti, a když budeš u osmičky - jednu mu vraž..
Nebude to čekat

Věříš v lásku na první pohled, nebo mám kolem tebe projít ještě jednou?

,,Mami, proč nejlepší lidé umírají tak brzy?"
,,Když si na zahradě, kterou květinu utrhneš?"
,,Tu nejkrásnější.."

Untitled


15 days challenge / day 13

18. april 2015 at 8:58 | Mariiis_N |  Challenges
Zachvíli vám vysvětlím, proč jsem si vybrala, že zrovna dneska napíšu další den challenge. Je to takové speciální a rozhodně to stojí za napsaní.

13. Den | Oblíbený sport

Jsem holka, tak vás to možná překvapí. Když byste mě potkali normálně na ulici, pochybuju, že byste řekli, že můj oblíbený sport je právě fotbal. A proč jsem si vlastně vybrala zrovna tenhle den na napsání? odpověď je víc než jednoduchá. Pokud chodíte na můj blog přes rok, víte, že jsme minulý rok hráli coca-cola cup (školský fotbalový pohár) a dostali jsme se do třetího kola. Letos jsme se tam přihlásili taky, jenomže holky co s náma hrály minulý rok jsou už na střední, takže jsme museli poskládat nový tým. A právě včera nás čekalo druhé kolo. Nějak jsme ani moc nedoufaly, že by to mohlo dopadnou nějak dobře, protože přece jenom s tím minulým týmem jsme byly více sehrané. A neuvěříte, co se stalo. My vyhrály a postupujeme zase do třetího kola. Nemůžu tomu uvěřit ještě teď.

Určitě si říkáte, co na fotbale vidím. Že na tom nic není, že je to jenom pitomé kopání do balónu ě běhání tam a zpět. Ale tom fotbal není. Na fotbale je úžasné to, že vždycky, když přijdete na hřiště, tak jste připraveni sáhnout až na hranice svých sil a dát do toho naprosto všechno. A přesně to na tom miluju. Každý ze sebe vydá to nejlepší a nakonec zvítězíte jako celek. Držíte jako tým. Atmosféra na včerejším zápase byla úžasná. Třeba ta chvíle, kdy vám jde o postup a kopou se penalty. Všichni stojíte vedle sebe, držíte se za ramena a doufáte. A pak ten pocit, když vyhrajete na penalty. Když sdílíte radost s někým, kdo je stejně šťastný. Přesně tohle na fotbale miluju.

Neymar Jr. <3 | via TumblrTT: Jen se smějte

16. april 2015 at 20:38 | Mariiis_N |  Téma týdne
Jen se smějte, dokud můžete, však vás smích brzy přejde.
Né kecám, nechci mít tenhle článek negativní i když tohle téma k tomu přímo vybízí (smích). No co, pojmeme to právě tím druhým způsobem.

Smějte se. Fakt se smějte. Úsměv nic nestojí a jeho nejhezčí ozdoba obličeje. Né nadarmo se říká, že nejhezčí make-up jsou zářivé oči a upřímný úsměv. No schválně. Zamyslete se nad tím. Mnohem víc sympatičtější vám bude člověk, který je milý a usmívá se, než ten, kdo se mračí je na všechny nepříjemný. Tak už je to prostě nastavené. A co je dalším důvodem, proč se smát? Dobrý nálada sice vaše problémy nevyřeší, ale nasere tolik lidi, že stojí za to si ji udržet a to mi věřte. Je v tom tolik pravdy (smích). A navíc, nikdy nevíte, kdo se může do vašeho úsměvu zamilovat. Takže smějte se, stojí to za to.


A máme to za sebou

15. april 2015 at 15:13 | Mariiis_N |  Když se potřebuju vykecat
Někteří už to mají za sebou úplně, nekteré čekají ještě osp a některé ještě zkoušeky za týden. Každopádně, kdo jste dneska absolvovali příjmačky, tak doufám, že se vám to povedlo a že se na tu školu na kterou chcete dostanete.

A jak jsem dopadla já? asi dobře. Abych vám řekla pravdu, vůbec mi nepřijde jako bych nějaké příjmačky psala (smích). Prostě jsem to neřešila a příjde mě, že jsem nic nepsala. Asi divný no. Každopádně no stres (smích). Úplně nechápu jak to všichni řeší. Co podělali a tak. Všichni to strašně prožívají a mě je to jedno. A do jaké skupiny se řadíte vy? řešíte to, nebo je vám to jedno stejně jako mě.Už zítra

14. april 2015 at 19:15 | Mariiis_N |  Když se potřebuju vykecat
Asi hodně z vás už ví, nebo alespoň tuší, na co tím narážím. Zítra mě a všechny letošní deváťáky čekají příjmačky na střední školy. Většina škol se letos přihlásila do pilotního ověřování, takže to většina z nás bude psát ve stejnou dobu. Určitě se ptáte, jestli mám strach. Kupodivu nemám, ještě si to tak nějak neuvědomuju. To přijde až zítra ráno, kdy už budu vynervovaná a budu mít pocit, že jsem úplně všechno zapomněla. Snad to nebude pravda.

Prvně se začíná matikou, což je pro mě špatný. Úplně mi to beztak srazí sebevědomí, protože to beztak podělám. Začíná s teda v 8:30. Čeština se pak píše v 10:20 mám takový pocit. Prostě mezi jednotlivýma testama máme hodinu volno. To bude největší nervák. Snad to všechno zvládnu, jsem na to zvědavá.

︴ ☆

Nesuď situaci, kterou jsi sám nezažil

12. april 2015 at 18:21 | Mariiis_N |  Ostatní♥
Určitě jsme se s tím někdy setkali všichni. Lidi soudí ostatní, soudí podle vzhledu, podle chování a podle milulosti. Myslíte si, že je to správné? Určitě se shodneme na tom, že není. ,,Lidé tě odsoudí za to, co jsi udělal, ale už se tě nikdo nezeptá, jaké jsi měl možnosti." Tohle to přesně vystihuje. Všechno, co bych chtěla říct.

Vezmeme si nějaký příklad. Třeba vám umře někdo blízký v hodně mladém věku. Vás to ranní a změní vás to jistým způsobem. Když vám pak někdo řekne, že jste si nic neprožil a nějak se k tomuhle dostanete odpoví vám: ,,no a co? smrt je častá věc, lidé umírají každý den". Jo, má pravdu, ale neví jaký vy jste měli vztah k tomu člověku. A navíc smrt někoho komu nebylo ještě třeba ani dvacet let bolí víc, než když někdo umře v devadesáti. A více proč? Protože mladý člověk má ještě celý život před sebou, kdežto starý si už kolikrát přeje, aby umřel. Třeba když je nemocný a bolí ho to. Prostě je to něco jiného.

Prosím vás. Nesuďe situace, které jste sami nezažili. Protože tím ty lidi akorát ještě víc raníte. Máte právě to soudit, až potom, co si to prožijete sami a zjistíte, jak strašně to bolí. Dřív ne.

İnfinity My escape | via Tumblr

Nevím nadpis

11. april 2015 at 20:20 | Mariiis_N |  Když se potřebuju vykecat
Nabité dny (den). Fakt že jo. Včera jsem psalipísemku z dějepisu a to nám všichni učitelé říkají, že nám dají před příjmačkama pokoj už ve středu. No, ale naše dějepisářka je jiného názoru. Co už. Potom jsem šla do klavíru, kde jsme se měli ještě s N. fotit na tablo. Samozřejmně tam vypadám jak kretén, ale to není žádná vyjímka (smích). Trenál, kterej měl následovat, jsem neabsolvovala, protože mě ujel autobus. Tak jsem jela o hodinu později a N. mě učila jezdit na penny boardu. Nešlo mi to. Jsem kopito (smích). V 18:00 jsme šli s kámoškou a jedním kámošem hrát bowling. O půl hodiny později přišel další kámoš a po 19 hodině další kámoš. Zjistila jsem, že na bowling jsem úplně levá, nic nového. Jednou jsem teda vyhrála, ale to byla nějaká shoda náhod.

Dneska tady byla fakt pěkná bouřka. Proto vám se píšu článek taky až teď, nešla wifina. Koukáme s bráchem na Supertornado a valíme se na sedačce. Naprosto miluju kombinaci jahody a kiwi. Boože snědla bych toho klidně strašně moc. Nejlepší.

when you look me in the eyes | via Tumblr Lovisaa ~

Když jsem něco zkoušela #2

8. april 2015 at 16:47 | Mariiis_N |  Ostatní♥
Zase to bude básnička. Tentokrát jsem ji ani psát neplánovala, ale hodina češtiny byla velice nudná a nezáživná (smích).

☆ ..

Playlist | Březen

7. april 2015 at 16:41 | Mariiis_N |  Písničky
Vítám vás u dalšího článku. Dneska na téma playlist za měsíc březen. Tedy co za hudbu jsem si oblíbila během měscíce března. Mě se hudební vkus mění strašně rychle a docela mě to i štve, ale prostě co už (smích). Jo ta věta dává smysl, jojo. Dost keců okolo. Let`s go.

follow for more tumblr pics 💙 Screenshot by Lightshot

Happy Easter

6. april 2015 at 10:38 | Mariiis_N |  Když se potřebuju vykecat
Když už je teda to velikonoční pondělí, tak jsem se rozhodla, že teda napíšu článek a popřeju vám všem veselé velikonoce. Já osobně nejsem moc zastánce tohohle svátku, nějak to neprožívám. Kdo přijde, ten příjde. Ale čím míň lidí,tím je to lepší. Dneska už bych to měla mít úspěšně za sebou. Byli tady snad všichni, co se dali očekávat, A co vy, prožíváte to nějak extra, nebo to naopak vůbec neslavíte? Mě by bvůbec nevadilo, dkyby jsme to jeden rok oželeli. Vůbec by mi to nechybělo. Akorát bych měla o pár modřin míň. Brácha teď přišel a donesl obrovskou tašku sladkostí, takže to bdue zase přežíračka sladkýho. Noco, jednou do roka se nic nestane (smích).

Tak teda všem pěkné velikonoce, ať nemáte moc modřin a jestli to neslavíte, tak si pěkně užijte pondělí bez školy, protože to se tay neděje pořád.

. diy easter eggs by moi

[4.4.2015] Aqualand Moravia a Sushi

5. april 2015 at 13:51 | Mariiis_N |  Když se potřebuju vykecat
Určitě vás všechny napadlo, podle nadpisu článku, co jsem včera dělala. Byli jsme s našema a ještě se sestřenkou, bratránkem, tetou a strejdou v aqualandu moravia. Kdo z vás tam byl? určitě mi dejte vědět, jestli se vám tam líbilo a na jakých atrakcích jste byli. Já tam byla podruhé a pamatuju si, že jsem se minule strašně bála jít na tu u-rampu. Nechtěla jsem tam ani včera, ale bratránek mě donutil (smích). Takovej strach se snad ještě neměla, každopádně ten tobogán je ve finále celkem v pohodě, ale nevím, jesti bych tam ještě někdy vlezla. Byli jsme tam od půl 11 nějak do 5 a myslím, že to stačilo. Bylo to tak akorát.

Potom jsme si řekli, že když už jsme na výletě, tak někam zajedeme ochutnat sushi. Nakonec jsme byli s v sushi pont v olympii. Jedli jste někdy sushi? chutná vám to? Já musím říct, že mi to nějak moc nechutnalo. Neříkám, že to bylo špatný to ne, ale na žebříček mých oblíbených jídel to tedy rozhodně patřit nebude. Ale zkušenost dobrá, to se musí nechat. Bráchovi a sestřenici to nechutnalo vůbec takže jsme nakonec stejně skončili v kfc, aby vůbec něco jedli. Takový dny jako byl právě ten včerejší by mohly být častěji, protože to byla paráda.

Nejdou mi sem vložit obrazky(smutny oci)


Hallo April!

3. april 2015 at 12:19 | Mariiis_N |  Když se potřebuju vykecat
Jeti další měsíc a proto i já jsem tady s tímhle článkem. Je to jako taková pomyslná rutina, každý měsíc napsat uvítací článek. Pokud se tomu tey dá tak říkat. Všechno strašně rychle ubíhá, strašně. Sami víte, že se o tomhle zmiňuji v každém článku na začátku měsíce. Čas letí jako o závod a nejde zastavit. Zachvilku bude květen a než se nadějeme tak letní prázdniny a konečně teplo. Pokud teda bude, protože venku to vypadá spíše jako prosinec (smích). Přijde mi, že se v jednom dni dokáží vystřídat tři roční období - podzim, zima a jaro.

Každopádně už fakt čekám na léto. Čekám na to, kdy budu moct chodit jen v kraťasích a v tričku. Na to, kdy se budu válet na pláži u moře. Na to, kdy budu venku do večera a pořád mě bude teplo bez toho, aniž bych na sobě měla bundu. Na to, kdy budu sbírat naše jahody a budou konečně sladký, né jak ty z obchodu, co jsou teď. Všechno je v létě lepší. Máte lepší náladu a obecně jste šťastnější. Tedy alespn já to tak mám, samozřejmě je jasné, že má někdo radši zimu. To už je individuální.

👌 Months: @beautiful_teens Llegó la primavera!