girl, grunge, and blue image bw, sea, and gif image mountains, road, and travel image 2016, new year, and gif image

November 2014

[29.11.2014] Krampuslauf in Hollabrunn

30. november 2014 at 9:55 | Mariiis_N |  Když se potřebuju vykecat
Jak beztak všichni víte, včera jsem se jela podívat na krampuslauf do Hollanbrunnu. Krampusové zde mají velkou tradici a procházelo jich tam tak kolem stovky. Všichni byli rozdělení do jakých si týmů. Každý tým měl jiný styl masky, prej se nakonec soutěží o nejhezčí masku a i průvod. Čeri byli v některých případech i trochu pod vlilvem (smích). Váleli se tam a stalo se, že nemohli stoupnout. Nojo alkohol dělá svoje. Bylo to navíc doprovázeno i hudbou, což bylo taky super.
Natočila jsem pro vás video, ale musím se vám omluvit, že to není moc kvalitní a občas rozzostřený, ale ono se nedá moc dobře natáčet, když se po vás rozbíhají takovéhe masky (smich). I tak doufám, že se vám video bude líbit.


Today?

29. november 2014 at 8:48 | Mariiis_N |  Když se potřebuju vykecat
Určitě jste si už všimli, že jsem nastavila takovej zimní design. Chtěla jsem to už změnit, protože většina blogů už nahodila vánoční, na což mi příjde ještě brzo. Ale tak aspoň zimní. Líbí se vám?

Dneska jedu zase do rakouska. Teď jsem tam nějak moc často (smích). A co tam vlastně budu dělat? Jedeme na čertyyy. Jo, s našema jsme se rozhodli, že se pojedeme podívat na krampuslauf do rakouska, prý to bývá docela dost hrozný, tak jsem na to fakt zvědavá. Chcete abych natočila video? Možná to udělám, ale fotky budou určitě.


Recenze: My děti ze stanice zoo

28. november 2014 at 18:01 | Mariiis_N |  Doporučuji
Název v originále: Wir Kinder vom Bahnhof Zoo
Autor: Christiane F.
Žánr: Romány - podle světové literatury
Rok vydání: 2005, v originále 1981
Počet stran: 262

Obsah kníhy:
Mladistvá západoberlínská narkomanka ich-formou popisuje svůj příchod jako šestileté na berlínské sídliště Gropiusstadt s minimem možností zábavy pro děti. Neutěšené rodinné poměry vedoucí k rozvodu rodičů ji přivádí k hašišové partě v "Domě středu". Následně postupně propadává světem drog až k těžkézávislosti na heroinu a všemu, co s ní souvisí: těžké zhoršování zdravotního stavu, snaha opatřit si peníze na dávku (žebrání, krádeže, prostituce) a občasné zoufalé a neúspěšné pokusy zbavit se závislosti. Nakonec je Christiana nucena se přestěhovat do Západního Německa. V novém prostředí a s rodinou úspěšně odolává touze po drogách a snaží se začít normální život. Příběh se odehrává v 70. letech 20. století v tehdejším Západním Berlíně a pojmenována je podle nádraží Berlín Zoologischer Garten, které v té době bylo centrem narkomanů.

Můj názor:
Knižka ve mě cosi zanechala. Ukazuje pohled na život narkomanů a i to jak vám to zničí život. Takhle knížka je hrozná i v tom, že tam jsou narkomani i 12-ti leté děti. Podle mě by si ji každej měl přečíst. Určitě ji můžu doporučit.

Citáty 0.5

27. november 2014 at 19:14 | Mariiis_N |  Citáty
Víc než kamarádi..
..míň než vztah.

Otázka není v tom proč nám píšou naši bývalý, ale v tom proč jim odepisujeme.

Stačí jeden jeho úsmev a znova doufaš...

Aspoň jednou bych ti chtěla vidět do hlavy a zjistit, co si myslíš, když se na mě koukáš.

Nemrzí mě co jsem udělala ale moc mě štve to co jsem mohla udělat a neudělala jsem to ze strachu.

Holky,nevzrušujte se,že za vámi běhá chlapec.Běhá i za míčem a nakonec ho odkopne..

Proč spíme s plyšovým medvídkem? aby nás chránil.
- když jsme malý: před strašidly.
- když jsme větší: před samotou.


#ChristmasEdition | Number 1

26. november 2014 at 17:00 | Mariiis_N |  Christmas edition
První díl Vánoční edice. Řekla jsem si, že to udělám na začátek jenom takové volnější (smích). Projížděla jsem We♥it a našla jsem tam úplně úžasně vyzdobené pokoje. Takže první díl je pod názvem Room Christmas InspirationVíc než kamarádi, míň než vztah?.

25. november 2014 at 15:29 | Mariiis_N |  Ostatní♥
Vím, vím, vím. Asi jste se už po přečtení andpisu zděsili, co to tady zase budu vykládat (smích). Třeba to nakonec nebude tak strašný.

-

#ChristmasEdition

24. november 2014 at 14:47 | Mariiis_N |  Christmas edition
Napadl mě takovej nápad. Juj Mariiis ty přemýšlela, co se stalo? Prostě mě napadlo, že jak jsou na youtube nějaké takové Vánoční edice, tak bych udělala neco podobného i tady na blogu. Nevím kolik dílů by přesně bylo, ale aspoň jednou, možná i vícekrát za týden, by se to tu mohlo objevit. Mám zatím docela dobré nápady. Teda aspoň myslím. Přijde mě to jako dobrý nápad. Co na to říkáte?

Christmas

[22.11.2014] SCS

23. november 2014 at 9:28 | Mariiis_N |  Když se potřebuju vykecat
Jak už všichni asi víte (teda spíš ti, kdo četli včerejší článek), včera jsem byla ve Vídni nakupovat. Byla jsem na to fakt zvědavá, protože všichni říkali, jak je to strašně úžasný ten Primark tam a tak. Přijeli jsme tak bylo nějak kolem deváté, což bylo docela dobrý. Překvapilo mě, jak je to SCS obrovský, prej má na délku nějak 1,6 km. Řekli jsme si, že tedy prvně půjdeme do toho Primarku. Nemohli jsme to najít, ale pak jsme to pro velký úspěch našli. Jediný naše štěstí bylo, že jsme tam šli prvně, protože jsme tam strávili zhruba hodin a půl a po té hodině a půl se to tak strašně naplnilo, že se tam nedalo už skoro ani pohnout. Děs (smích). Kdyby tam nebylo tolik lidí, tak by to bylo fajn, ale ti lidi to prostě kazí. Musím říct, že Primark v anglii je mnohem lepší. Nečekaně. Pak jsme si v poledne zanesli tašky do autobusu a pokračovali v bloumání po obchoďáku. Podívali jsme se třeba od Pool&Bear, Bershka, New Yorkeru, Tally Weijl, Orsay, Clarie's a zastavili jsme se v Lindt. Bože to je tak dokonalej obchod, já bych to tam celý vykoupila. Miluju čokoládu a tohle byl prostě ráj. Tak nechat tam asi 400 korun jenom za čokoládu? Why not. Yolo. Úplně naposledy jsme šli do Starbucks, kde jsem si dala nějakký Vánoční laté, nebo co to bylo a bylo to výborný. Vypila jsem to strašně rychle. Celkově jsme v tom obchoďáku stravili kolem osmi hodin a už mě vážně strašně moc bolely nohy. Jsem strašně ráda, že jsem doma. Ale výlet to byl dobrej.


Everything what you probably do not care

22. november 2014 at 9:16 | Mariiis_N |  Když se potřebuju vykecat
Včera jsme byli s mamkou na veletrhu škol v Brně. Přece jenom mě řeká výber střední školy, na což se vůbec netěším. Jednu školu, kam si budu dávat přihlášku už mám jistou, ale druhou ještě ne. Pořád přemýšlím. Času dost. Jo to si říkám teď, ale až to budu muset odevzdat, tak utčitě zjistím, že pořádnevím na jakou tu školu se mám vlastně dát. Budu si to muset pořádně rozmyslet, dokut mám dost času.

Tenhle článek je přednastavný. Teď momentálně buďto ještě sedím v autobuse a nebo už jsem na místě. A o čem je řeč? Právě dneska jsme se s mamkou, tetou a sestřenicí vydaly do Vídně. Dámská jízda, po sto letech. Vídeň je krásná, i když my tam jedeme spíše na nákupy, než obdivovat krásy Vídně (smích). Snad už vyberu většinu dárků na Vánoce. Už to chci mít za sebou a přece jsem ve Vídni. To musí být skvělá příležitost, no ne? Vstávala jsem o půl 5, jo když chce člověk někam jet, tak si musí přivstat. Mě se tak nechtělo. Vzhledem k tomu, že jsem ještě ráno všechnos stíhala, sedla jsem si k počítači a napsala tedy tenle článek. Ano správně, přímo teď když to píšu je čtvrt na 6. Všichni určitě míte půlnoc.

Xoxo Mariiis_N

Vienna ❤️👌

Autumn TAG II.

21. november 2014 at 16:16 | Mariiis_N |  Tags
Jak už jistě víte, tak jsem jeden podzimní tag dělala. Do tohohle tagu mě zatagovala Monii. Jsou tam jiné otázky než byly v tom minulém, takže jsem si řekla, že ho přece jenom udělám. Moc děkuju za tagnutí.

Faerie Magazine | via Tumblr

TT: Ještě jednou

20. november 2014 at 10:29 | Mariiis_N |  Téma týdne
Chtěla bych zažít ještě jednou mnoho věcí. Nebo bych si je chtěla alespoň nějak připomenout. Ať už třeba dobu, když jsem byla malá a vůbec nic mě netrápilo, nebo třeba jenom nějaké šťastné momenty, ve kterých jsem se prostě cítila šťastně. Když nad tím vlastně tak přemýšlím, tak bych chtěla vrátit i některé ty smutné momenty, jenom proto abych jim třeba mohla zabránit. Zabránit tomu co se stalo a vrátit všechny ty slzy. A nebo vrátit všechny slzy, který padly kvůli jednomu klukovi, který za to vůbec nestál. Na tohle téma by se dalo psát hodiny.

Když bych se třeba vrátila do doby, když mi bylo 5-6 let. To byla tak krásná doba. Užívala jsem si, že jsem nejstarší ve školce a těšila jsem se do první třídy, že to bude zase něco nového. Neseděla jsem deno-deně u počítače, ale běhala jsem po venku, stavěla sněhuláky, bobovala a nebo jenom běhala bosá po trávě. Věřila jsem na Ježíška, s nadšením jsem sledovala jak můj dopis už odnesl. Jedinej můj smutek byl, když se mě rozbila autodráha, nebo jsem stratila nějaký autíčko. Jo to byl smutek.

Jenomže bohužel, takhle svět nefunguje. Jednou už jsme něco prožili a měli jsme si to v tu danou dobu užívat a ne, že si potom říkáme: to bylo super, to bych chtěla zažít zase. Cestovat v čase neumíme. Ale možná je to i dobře, protože takhle máme alespoň na co vzpomínat. Na chvíle, když jsme byli šťastní nebo smutní. Když tak nad tím přemýšlíme, tak většinou koukáme na staré fotky a nebo prostě jenom na vzpomínky, kterénám zůstaly v hlavě.

Memories is the best ||

Když jsem doma a nudím se

19. november 2014 at 10:26 | Mariiis_N |  Když se potřebuju vykecat
Vzhledem k tomu, že jsem nachlazená (asi jako většina lidí v tomhle počasí) tak mě mamka nechala doma. Je teprve dopoledne a já už se doma nudím. Kolikrát si říkám, jestli není lepší být ve škole. Sice to tam nikoho nebaví, ale zase jsou tam kámoši, takže den ubíhá rychleji.
Když už jsem tedy doma, tak jsem si řekla, že si alespoň udělám nějaký ty věci do školy, abych to měla hotové. Takže se mi to v podstatě i hodí.

Untitled

15 days challenge / day 9

18. november 2014 at 13:58 | Mariiis_N |  Challenges
Skoro po měsíci jsem se dokopala k tomu, abych napsala další den challenge. No nejsem strašná? Jo jsem já to vím. Nevadí mi to. Už abych tu challenge měla za sebou.

9. den | Fotka, když jsi byla malá

♥

Nenávidíš mě, ale neznáš mě. Jak milé.

17. november 2014 at 9:35 | Mariiis_N |  Ostatní♥
Nejlepší na volných dnech je to, že když se vzbudíte, tak můžete klidně ležet v posteli a koukat na film, jako to dělám právě teď já. Jáj jak já bych chtěla prázdniny.

Let's go on an adventure

My life - food, wifi, sleep, music

16. november 2014 at 12:27 | Mariiis_N |  Když se potřebuju vykecat
Tento víkend mám fakt docela nabitej (smích). Dneska jedu na oslavu, sestřenice slaví 11. Docela už se tam i těším, protože takovýhle oslavy jsou nejlepší.

🎅🎄❄️

Yesterday evening

15. november 2014 at 14:22 | Mariiis_N |  Když se potřebuju vykecat
Je sobota, konečně jsme se dočkali dalšího víkendu, tentokrát ještě jako bonus, s pondělím, kdy je volno. Konečně nemusím v pondělí do školy a konečně nemusím mít strach, že mě vyzkouší z chemie.


6 důvodů proč se těším na Vánoce

14. november 2014 at 13:02 | Mariiis_N |  About Mariiis_N
Už se pomalu ale jistě blíží Vánoce nebo alespoň takové to předvánoční období. A proto mě napadl tenhle článek.

Winter is so pretty

The boys who #1

13. november 2014 at 14:47 | Mariiis_N |  The boys who
Někde jsem to viděla a strašně se mi to líbí. Je to něco podobného jako Just Girly Things a nebo Before I Die. Prostě se mi to strááášně moc líbí ty obrázky.Čas utíká podle toho, s kým jste

12. november 2014 at 11:15 | Mariiis_N |  Ostatní♥
Sedím ve škole. Je tady nuda. Čas ubíhá šĺleně pomalu. Hodina fyziky se zdá jak věčnost.

Fever called living | via Tumblr

Klidně si napiš, jenom když něco potřebuješ

11. november 2014 at 17:13 | Mariiis_N |  Ostatní♥
Znáte takový to, když sedíte i počítače, jste na fb a teď vám někdo napíše a vy pak jenom zjistítě, že vám napsal jenom proto že něco potřebuje? Grr já to tak nesnáším.

Y